Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nasi uczniowie zasiądą w Sejmie

Znają się z cieszyńskiej Szkoły Muzycznej. Wkrótce zasiądą w poselskich ławach. Kryspin Andrukiewicz z I LO w Cieszynie im. A. Osuchowskiego oraz Aleksandra Kanafek z Gimnazjum w Mnichu przygotowali prezentację „Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej”. Spośród 3500 zespołów wybrano najlepszych 230, których członkowie wezmą udział w specjalnej Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Wśród nich będzie ta dwójka ze Śląska Cieszyńskiego.

Jak co roku 1 czerwca w Międzynarodowym Dniu Dziecka odbędzie się Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tegorocznym tematem jest „Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej”. Organizatorem XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu w porozumieniu z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją Projekt: Polska i Ministerstwem Edukacji Narodowej.

- O całej akcji powiedziała mi dyrektor mojej szkoły, pani Maria Kuras – opowiada nam Aleksandra Kanafek, która w tym roku szkolnym uczestniczyła także w Olimpiadzie z Wiedzy o społeczeństwie. - W ubiegłych latach wystarczyło napisać esej, tym razem w zespole należało przygotować projekt. Od razu pomyślałam o Kryspinie Andrukiewiczu – wyjaśnia uczennica III klasy Gimnazjum w Mnichu.

Kryspin Andrukiewicz jest uczniem pierwszej klasy społecznej w „Osuchu”. Interesuje się także muzyką, fotografią. - To uczeń w stylu renesansowym, ma szerokie zainteresowania i głęboką wiedzę – nie szczędzi pochwał Elżbieta Prajzner-Łukomska, jego wychowawczyni.

Aleksandra i Kryspin wspólnie przygotowali projekt, w którym pokazali jak działają nasze lokalne organizacje zajmujące się wolontariatem. Musieli także znaleźć pomysły na lokalne działania społeczne i wolontarystyczne oraz rozpropagować je w swoich szkołach i miejscowościach.

Tu znajdziesz wyróżnioną prezentację
 

(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: