Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

VAG-EXPERT główny sponsor 45. Rajdu Samochodowego "Cieszyńska Barbórka"

Rajdowe zmagania Cieszyńskiej Barbórki rozpoczną się już dzisiaj (15.11.) o godz. 19:20 z cieszyńskiego Wzgórza Zamkowego. Vag-Expert niezależny serwis samochodowy świadczący usługi w zakresie kompleksowej obsługi serwisowej i naprawy samochodów VW, Audi, Seat, Skoda, zespół ekspertów i pasjonatów motoryzacji jest jednym z głównych sponsorów tego emocjonującego wydarzenia.

45. edycja Cieszyńskiej Barbórki odbędzie się 15 i 16 listopada. W tegorocznej rundzie RSMŚl zmierzy się 60 załóg. Organizatorem imprezy jest Automobilklub Cieszyński. To nie tylko rywalizacja w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, jest także 6 rundą Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska Super KJS, co oznacza, że w imprezie będą mogli zmierzyć się także zawodnicy bez licencji, w której powalczy 49 załóg.

Dzisiaj wieczorem po starcie na cieszyńskim Wzgórzu Zamkowym, kierowcy ruszą do oesu Noszak, czyli prologu wytyczonego na terenie Browaru Zamkowego i ulicach miasta. W sobotę (16.11.) zawodnicy przemierzać będą wymagające odcinki specjalne Śląska Cieszyńskiego. Rywalizacja rozegra się na dwóch oesach – Radex i VAG-Expert, które będą pokonywane trzykrotnie przez zawodników. - Najpierw rajdowe załogi zmierzą się na terenie miejscowości Kiczyce i Pierściec, gdzie wytyczono oes VAG-Expert o długości 7,82 km. Następnie uczestników „Cieszynki” w akcji będzie można zobaczyć na terenie Cisownicy, gdzie będą się ścigać na 8-kilometrowej próbie Radex. Łączny dystans odcinków specjalnych to 48,66 km.– informują organizatorzy. Przypomnijmy, że zawodnicy rozpoczynający rajdową przygodę będą mieli do pokonania o połowę krótsze warianty oesów Radex oraz VAG-Expert. Zmagania 45. edycji Cieszyńskiej Barbórki zakończą się ceremonią mety w sobotę około godziny 17:10 na cieszyńskim rynku.

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: red.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: