Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Cieszynie o nierównej edukacji

Już 20 listopada na terenie cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się międzynarodowa konferencja zatytułowana "Nierówna Edukacja. Forum wymiany myśli i doświadczeń".

- Trzydziestolecie przełomu, jaki dokonał się w Polsce w 1989 r. skłania do podsumowań i refleksji. Dotyczą one różnych obszarów życia polskiego społeczeństwa — edukacja jest jednym z nich. I bez wątpienia zasługuje na poważny namysł, głęboką dyskusję. Tym bardziej, że 2019 rok zostanie w naszej pamięci, jako ten, w którym o debatę na temat edukacji upomnieli się sami nauczyciele - mówi dr hab. prof. UŚ Elżbieta Górnikowska-Zwolak, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego konferencji.

Organizatorzy zapraszają do udziału w konferencji zarówno przedstawicieli środowisk pedagogicznych, jak i innych nauk czy dyscyplin: socjologii, psychologii, filozofii, kulturoznawstwa, historii, prawa. - Zależy nam na obecności przedstawicielek i przedstawicieli szkół wszystkich szczebli i rodzajów, także instytucji kształcenia specjalnego, przedstawicieli przedszkoli i uniwersytetów trzeciego wieku. Ciekawi jesteśmy głosu kadry zarządzającej oświatą, przedstawicieli instytucji samorządowych, organizacji pozarządowych oraz związków zawodowych. Zapraszamy studentki i studentów, uczennice i uczniów, przedstawicieli środowisk rodzicielskich, aby podzielili się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami o nierównościach związanych z edukacją - dodaje dr hab. prof. UŚ Elżbieta Górnikowska-Zwolak.

Formularz uczestnictwa (zarówno czynnego, jak i biernego) w konferencji dostępny jest tutaj - LINK.

Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji, który współpracuje ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego ZG w Warszawie, Okręgiem Śląskim ZNP w Katowicach oraz cieszyńskim Oddziałem ZNP. Honorowy patronat nad konferencją objęli:

  • Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar
  • JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. Andrzej Kowalczyk
  • Starosta Powiatu Cieszyńskiego Mieczysław Szczurek
  • Burmistrz Miasta Cieszyn Gabriela Staszkiewicz

Nad konferencją "Nierówna Edukacja. Forum wymiany myśli i doświadczeń" objęliśmy patronat medialny.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-11-15 19:07:50
elkat: Proszę mnie oświecić, bo nie widzę nigdzie godziny wydarzenia! Albo nie umiem szukać, albo profesory nie potrafią tego, czego uczą się dzieci w 3 klasie SP (ogłoszenie powinno zawierać: cel/temat wydarzenia + data + godz.+miejsce).
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: