Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Uważajcie, oszukują "na strażaka"

Powiatowa Straż Pożarna w Cieszynie poinformowała w piątek (13.12.2019) o pojawieniu się informacji, dotyczących prób wyłudzenia pieniędzy od przedsiębiorców z województwa śląskiego metodą „na strażaka”. W związku z tym strażacy ostrzegają, że żadna z komend powiatowych i miejskich w województwie nie prowadzi żadnej zbiórki pieniędzy. 

Zgodnie z informacjami, podanymi przez strażaków, w grudniu 2019 roku pojawiły się próby wyłudzeń pieniędzy od przedsiębiorców z województwa śląskiego. Oszuści, podając się za strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, proszą przedsiębiorców i instytucje o przekazanie pieniędzy pod pretekstem zbiórek na różne cele - Informujemy, że żaden funkcjonariusz ani pracownik Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach oraz komend powiatowych i miejskich PSP woj. śląskiego nie prowadzi żadnej zbiórki pieniędzy, ani nie prosi o dokonywanie przelewów pieniężnych – informują strażacy.

W przypadku, gdyby pojawiły się jakiekolwiek wątpliwości co do osobowości osób prowadzących określone zbiórki charytatywne (pamiętając o fakcie, że strażacy nie zbierają żadnych pieniędzy i nie proszą o dokonywanie przelewów pieniężnych), należy niezwłocznie zawiadomić policję, lub skontaktować się z właściwą terytorialnie komendą Powiatowej Straży Pożarne (w przypadku powiatu Cieszyńskiego jest to KP PSP w Cieszynie).

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-12-14 19:00:59
pogromca ciemnoty: A nie lepiej oszukiwać "na klechę". Oni teraz mają żniwa zwane kolędą.
2019-12-15 11:58:49
markuez: Ciebie to rodzice chyba całe życie w ciu.la robili...I teraz jesteś pogromca samego siebie..:)tak wogole to jesteś nietolerancyjny, jestes homofobem..A taki z Ciebie nowoczesny Europejczyk...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: