Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

UWAGA NA ZMIANY NA ULICACH

Jak już informowaliśmy, w kilku miejscowościach naszego powiatu wprowadzona, bądź już została wprowadzona organizacja ruchu przy nekropoliach. Przypominamy te informacje.

Wielu z nas będzie jutro chciało odwiedzić bliskich zmarłych na cmentarzach. Zapewne podjeżdżać będziemy nie do jednego ale do kilku cmentarzy w kilku miejscowościach. Pamiętajmy, żeby samochodami zajmować jak najmniej miejsca i umożliwić innym zaparkowanie. Ale też tak zatrzymujmy pojazdy, aby bez przeszkód przeszli obok piesi.

Do nich też jest skierowany apel policji, aby odwiedzając groby bliskich, korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. - Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Zachęcamy do używania elementów odblaskowych zawsze. Pieszy w ciemnym ubraniu, po zmroku jest zauważany przez kierowcę z odległości około 30 metrów. To tyle ile przejeżdża jadący z prawidłową prędkością samochód przez niewiele ponad sekundę. Jeśli natomiast pieszy ma na swojej odzieży elementy odblaskowe, kierowca może dostrzec go już ze 150 metrów. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo - bądźmy widoczni na drodze – apeluje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Największe zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach będą w Skoczowie, Cieszynie, Strumieniu i Chybiu.

CIESZYN ul. Katowicka. Wyłączony prawy pas ruchu
W Cieszynie wyłączony z ruchu zostanie prawy pas na ulicy Katowickiej wzdłuż cmentarza komunalnego, gdzie przewidziano parking.

SKOCZÓW ul. Cieszyńska.
W Skoczowie na ulicy Cieszyńskiej od skrzyżowania z ulicą Kossak – Szatkowskiej do skrzyżowania z ul Gołęszyców (łączy ulicę Górny Bór z Cieszyńską) ruch odbywał się będzie w jednym kierunku. Jadąc od strony Cieszyna na skrzyżowaniu z ul. Gołęszyców będzie znak zakazu wjazdu w ulicę Cieszyńską i poprowadzony objazd następującymi ulicami: Gołęszyców, Górny Bór, Mickiewicza do ronda na ulicy Objazdowej (koniec objazdu).

STRUMIEŃ ul. 1 Maja.
W Strumieniu ruch jednokierunkowy odbywał się będzie na ulicy 1 Maja od  skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich do skrzyżowania z ul. Pawłowicką. Wyjazd z ulicy Zielonej i Młyńskiej będzie dopuszczony w prawo w kierunku ulicy Pawłowickiej

CHYBIE ul. Lipowa i Sportowa.
W związku ze wzmożonym ruchem pojazdów i pieszych zmierzających w kierunku cmentarza parafialnego w Chybiu, od godzin wieczornych 31 października do 2 listopada 2017r. (włącznie) zostanie zmieniona organizacja ruchu na ul. Lipowej i ul. Sportowej w Chybiu. W tym okresie ulice: Lipowa oraz Sportowa będą drogami jednokierunkowymi z kierunkiem ruchu od ul. Bielskiej poprzez Lipową, Sportową do ul. Wyzwolenia

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: