Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uwaga mieszkańcy Ustronia i okolic

Uwaga mieszkańcy Ustronia i okolic. Ruszają letnie akcje profilaktyczne. To idealna okazja, żeby pomyśleć o własnym zdrowiu i zrobić badania.

Już niebawem, bo 4 lipca rozpoczyna się „Wakacyjny Tydzień zdrowia”. Akcja odbywać się będzie na Rynku w Ustroniu w godzinach od 9.00-13.00. Każdy chętny będzie mógł sprawdzić stan swojego zdrowia.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Starostwo Powiatowe w Cieszynie przy współpracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Istebnej i Urzędu Miejskiego w Ustroniu przy wsparciu: firmy Gedeon Richter, Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Cieszynie, Komitetu Zwalczania Raka - Oddziału w Cieszynie i Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Skoczowie i Cieszynie.

- Proponujemy bezpłatne badania: oznaczanie poziomu glukozy, lipidów, morfologii, BMI, tkanki tłuszczowej, tlenku węgla, pomiar ciśnienia tętniczego, spirometrię, pulsoksymetrię oraz bezpłatne lekarskie konsultacje specjalistyczne i porady dietetyczne i inne – informują organizatorzy.

4 lipca będzie można uzyskać bezpłatne porady i konsultacje z zakresu kardiologii i diabetologii. Poruszone zostaną również tematy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i diagnostyki laboratoryjnej. Kolejny dzień przyniesie wiedzę dotyczącą chorób wewnętrznych. Jeśli chcesz się dowiedzieć w jaki sposób zdrowo się odżywiać, nie powinno Cię tego dnia zabraknąć w Ustroniu. 6 lipca do konsultacji dołączą porady logopedyczne, przyjdzie również pora na porady i konsultacje z zakresu rehabilitacji narządu ruchu i wad postawy.

"Wakacyjny Tydzień zdrowia” potrwa do 8 lipca.

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: