Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Górki Wielkie 44. Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych

44. Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych dobiegł końca. W tym roku impreza wyjątkowo nie odbyła się na amfiteatrze w Brennej, ale zawitała do Centrum Kultury i Sztuki “Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich.

W przeglądzie uczestniczyło ponad sześćdziesiąt zespołów. - To spora liczba, aczkolwiek Przegląd każdego roku cieszy się dużą popularnością wśród zespołów województwa śląskiego. W tym roku sytuacja jest dla nas dość nietypowa, ponieważ impreza zawsze odbywała się w Brennej na amfiteatrze, ponieważ aktualnie przeprowadzany jest remont tego obiektu, gościny użyczyła nam Kossakówka – przyznaje organizator Iwona Kusak z Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku- Białej.

Pogoda nie sprzyjała występom w plenerze. 44. Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych odbył się więc w Starej Gorzelni. - Warunki polowe. Okazuje się jednak, że ten budynek ma wyjątkową akustykę i bardzo dobrze słucha się w tym miejscu zespołów – przyznaje I. Kusak.

Impreza z wielkimi tradycjami, mająca wielu sympatyków zarówno wśród uczestników, jak i widzów przyciągnęła do Górek Wielkich wiele osób. Zespoły śpiewacze, taneczne i kapele przez dwa dni – w sobotę i niedzielę (2 i 3 lipca) – prezentowały przed jury swoje umiejętności.

 - Uważamy, że to nie poziom umiejętności uczestników jest w tym Przeglądzie najważniejszy – zauważa organizator – Dla nas bardziej liczy się możliwość integracji zespołów. To bardzo ważne. W siedemdziesięciu procentach to ludzie starsi, którzy twórczo zagospodarowują swój czas wolny i czują się potrzebni. Tu mogą przyjechać i tu zostają wysłuchani. Za kilka dni na spotkaniu, jury będzie udzielało konsultacji, dzięki temu uczestnicy mogą doskonalić swój warsztat, ale najważniejsze że czują się tutaj docenieni i dobrze się bawią.

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: