UTW: historia drzeworytu
Wykład rozpoczął się od części informacyjnej. Złożono podziękowania i gratulacje dla członków chóru „Cieszyńskie Trele” za udział w IV Kolędowaniu Chórów Uniwersytetów Trzeciego Wieku Województw: śląskiego i ościennych, pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy, zatytułowanego „…. Kolędujmy Małemu”.
Po ogłoszeniach, dotyczących wycieczek i zabawy karnawałowej rozpoczął się wykład. Wiślański specjalista od drzeworytu rozpoczął od wprowadzenia słuchaczy w tematykę, wyjaśniając, czym jest drzeworyt oraz w jaki sposób prace tego typu są wykonywane. Można było dowiedzieć się wielu ciekawostek, zarówno dotyczących samej pracy nad dziełami, jak i określonymi trendami w twórczości – artyści używają narzędzi z różnymi zakończeniami – od grubych po bardzo cienkie. Kiedyś preferowano bardzo cienkie zakończenia, a prace by wykonywane z niebywałą precyzją, aktualnie więcej osób decyduje się na takie, pozostawiające znacznie szersze wgłębienia – wyjaśniał prowadzący.
Całość była poparta zdjęciami, na których zaprezentowano wszystkie poszczególne elementy, które są potrzebne do wykonania dzieła, jakim jest drzeworyt, a także prezentowano efekty takich prac.
JŚ
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.