Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Utrudnienia na DW941 w Wiśle

Od 16 marca można spodziewać się utrudnień na remontowanym odcinku Drogi Wojewódzkiej nr 941 w Wiśle. Jak poinformował wykonawca prac, wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu.

Ograniczenia w ruchu rozpoczną się popołudniem 16 marca na odcinku od skrzyżowania z ul. J. Sztwiertni do ronda na Oazie. Kierowcy spodziewać się mogą poniższych utrudnień:

- ruch na remontowanym odcinku zostanie poprowadzony w jednym kierunku oraz objazdem ul. Wyzwolenia, M. Konopnickiej, Olimpijska, J. Sztwiertni.
- na ulicy Kolejowej w rejonie skrzyżowania z ul. J. Sztwiertni jezdnia zostanie zawężona do jednego pasa,  a poprzez  wyłączenie lewoskrętu w ul. J. Sztwiertni ruch  do ronda na Oazie będzie prowadzony jednokierunkowo.
- na ulicy M. Konopnickiej ruch poprowadzony będzie w jednym kierunku lecz odwrotnie niż dotychczas  tj. od ul. Wyzwolenia do ul. Olimpijskiej.  Miejsca parkingowe pozostają w dotychczasowej lokalizacji.
- na ul. Olimpijskiej - od skrzyżowania z ul. M. Konopnickiej ruch będzie prowadzony jednokierunkowo w stronę  skrzyżowania z ul. 1 Maja i  J.Sztwiertni.
- na ulicy J. Sztwiertni wprowadzono ruch jednokierunkowy  (od ul. Olimpijskiej po ul. Kolejową) i obowiązkowy nakaz skrętu w prawo w ulicę Kolejową ( w stronę Centrum).
- na ul. 1 Maja - na skrzyżowaniu z ul. Kolejową wprowadzono obowiązkowy nakaz skrętu w lewo - włączenie  do drogi wojewódzkiej tylko w kierunku ronda na Oazie.
- przystanki autobusowe  z  Oazy i ul. Olimpijskiej na czas zmiany organizacji zostaną przeniesione na ul. Konopnicką – kierunek w stronę Wisły Centrum oraz na drogę wojewódzką w rejon wjazdu na kolej linową na Skolnity – kierunek w stronę ronda na Oazie.
- na  remontowanym  odcinku wzdłuż drogi wojewódzkiej  wprowadzony  zostanie zakaz ruchu pieszych oraz ograniczenie prędkości  do   40 km/h.

W rejonie skrzyżowań wprowadzono tablice objazdowe informujące o planowanym objeździe lub schemat objazdu co bardzo ułatwia dostosowanie się do zmienionego, obowiązującego ruchu.

Z kolei w godzinach południowych 17 marca  zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu - ruch wahadłowy na odcinku od granicy z Ustroniem do przejazdu kolejowego na Obłaźcu.

Z uwagi na ruch wahadłowy przystanki autobusowe  zostaną przeniesione w stronę Wisły (w rejon skrzyżowania z ul. Letnią). Tymczasowe przystanki zostaną oznakowane znakami pionowymi i poziomymi.

redka

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: