Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pożar kotłowni w Mnichu

W czwartek (12.03.2020) przed 2 w nocy do niebezpiecznego zdarzenia doszło w budynku wielorodzinnym zlokalizowanym przy ulicy Bielskiej w Mnichu. Zapalił się węgiel zgromadzony w podajniku pieca. Co więcej, doszło do „zagotowania wody w układzie”. Na szczęście na miejscu pojawili się strażacy którzy szybko opanowali sytuację.

Do zdarzenia doszło w czwartek (12.03.2020) ok. 1:40 w nocy. Na ulicę Bielską w Mnichu udały się zastępy JRG Skoczów i OSP Mnich. Dzięki szybkiej interwencji ratowników sytuacja została opanowana, a w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

- Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu przeprowadzono rozpoznanie. Z pomieszczenia kotłowni wydobywało się zadymienie, jak się okazało najprawdopodobniej na skutek awarii, doszło do zapalenia się w podajniku pieca CO węgla, ponadto „zagotowaniu” uległa woda w układzie. Do kotłowni wprowadzeni zostali ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego. Wygaszono piec, a wybrany węgiel i żar ugaszone zostały, przy pomocy linii szybkiego natarcia. Nie było osób poszkodowanych. Na miejsce dotarły także dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Skoczowie – relacjonują strażacy z OSP Mnich.

Po ugaszeniu ognia strażacy sprawdzili, czy w mieszkaniach nie ma tlenku węgla. Ze względu na lokalizację pożaru i fakt, że ogień nie zdążył się rozprzestrzenić, strażacy nie stwierdzili konieczności przeprowadzenia ewakuacji mieszkańców. Interwencję zakończono po przewietrzeniu budynki i upewnieniu się, że nie ma już zagrożenia. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: