Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ograniczenia w urzędach. Elektroniczna rejestracja w Wydziale Komunikacji.

Gmina Hażlach, jako jedna z pierwszych, zdecydowała się na ograniczenie możliwości załatwiania spraw w urzędzie. Podobne restrykcje wprowadzono w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Wszystko za sprawą środków bezpieczeństwa, związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

- Urząd Gminy Hażlach oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Hażlachu pracują w obowiązujących godzinach urzędowania. Jednakże zostaje ograniczona bezpośrednia dostępność i obsługa interesantów. Wszystkie biura zostają zamknięte z wyjątkiem Kasy Urzędu (I p., pok. nr 11), która zarazem będzie pełnić funkcję Biura Podawczego oraz umożliwiać kontakt z pracownikami Urzędu Stanu Cywilnego. Płatność podatków oraz innych opłat prosimy realizować drogą elektroniczną. W wielu przypadkach wystarczy telefoniczny kontakt z Urzędem pod nr tel. 33 85 69 479 lub 33 85 69 492, skąd zostaną Państwo przekierowani do pracowników merytorycznych – informuje Grzegorz Sikorski, Wójt Gminy Hażlach.

Urzędnicy uspokajają. Większość spraw da się załatwić, a ograniczenia mają związek z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Wirus przenosi się drogą kropelkową, więc należy unikać miejsc, gdzie możemy mieć kontakt z dużą ilością osób. Z tego względu stosowne ograniczenia wprowadzono również w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Każdy, kto choć raz usiłował zarejestrować samochód, zdaje sobie sprawę, ile osób zwykle przebywa w pomieszczeniu, gdzie składa się odpowiednie wnioski. Od poniedziałku (16.03.2020) Wydział Komunikacji ogranicza obsługę Klientów i przyjmowane będą tylko osoby, które dokonały zapisu poprzez Internetowy Kalendarz Rezerwacji.

- Informujemy, że zawiadomienia o nabyciu lub zbyciu pojazdu uprzednio zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, można dokonywać za pośrednictwem poczty tradycyjnej oraz poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą – informuje Starostwo Powiatowe. Link do strony, przez którą można dokonać czynności, dostępny tutaj.

 

Pełna treść komunikatu Wydziału Komunikacji:

Od poniedziałku w Wydziale Komunikacji obowiązuje WYŁĄCZNIE elektroniczna rejestracja!

Od poniedziałku (16.03.2020 r.) w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie obowiązuje WYŁĄCZNIE rejestracja elektroniczna! W wydziale będą przyjmowane tylko te osoby, które wcześniej dokonały elektronicznej rejestracji za pośrednictwem Internetowego Kalendarza Rezerwacji.

Powyższe ograniczenie będzie trwało co najmniej do dnia 31.03.2020 r. Jednocześnie informujemy, że zawiadomienia o nabyciu lub zbyciu pojazdu uprzednio zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, można dokonywać za pośrednictwem poczty tradycyjnej oraz poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą (szczegóły znajdziecie Państwo pod adresem https://bip.powiat.cieszyn.pl/sprawa-do-zalatwienia/5927/zawiadomienie-o-nabyciu-lub-zbyciu-pojazdu-wkr-09).

Za utrudnienia przepraszamy.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: