Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ustronsky - w planach płyta


W tym sezonie rock and rollowych górali z zespołu Ustronsky, będzie można zobaczyć dość często w naszym regionie. Zaczęli od Cieszynaliów, gdzie bawili swoją muzyką studentów. Wystąpią też na Święcie Trzech Braci i jako support przed lipcowym koncertem zespołu Bajm w Ustroniu. W planach grupy jest wydanie płyty i nakręcenie kolejnego klipu.


Zespół Ustronsky sławę zdobył dzięki występowi w 2009r. na Debiutach w Opolu. Jak sami piszą o sobie: Zespół Ustronsky to grupa muzyków i przyjaciół z górzystej części Śląska czyli Beskidów. Założycielem i pomysłodawcą projektu jest Zbigniew Bałdys (absolwent Wydziału Jazzu AM im Karola Szymanowskiego w Katowicach), który zaprosił do współpracy swojego przyjaciela Janka Zachara (laureata Szansy na Sukces) - wokalistę o nietuzinkowym głosie. Reszta składu to profesjonalni, wykształceni muzycy mieszkający w okolicach i współpracujący z sobą od lat.


Historia zespołu zaczęła się w Dreźnie, gdzie wspólnie występowali jako band towarzyszący artystom w Sarrasani Theater Dresden. Aranżacje pisał dla nich ówczesny pianista Tomek Wolski, z którym po zakończeniu kontraktu w Dreźnie postanowili współpracować. Wtedy Zbigniew Bałdys postanowił stworzyć zespół. Tak przedstawia się krótka historia Ustronsky'ego, która trwa do dziś.


Grupa na swoim koncie ma już trzy teledyski. Trwają prace nad kolejnym. – Wkładamy sporo czasu i środków w rozwój. Dwa miesiące temu skończyliśmy trasę koncertową, dawaliśmy koncerty od Krakowa po Wrocław, teraz skupimy się na występach w naszym regionie – mówi Janek Zachar, wokalista zespołu.


Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem do końca roku zespół z Ustronia wyda wyczekiwaną płytę. Póki co możemy zobaczyć i posłuchać trzech teledysków: „Płonąca stodoła”, „Dzwonię i lecę” i „Leniwy Daniel”.

ZOBACZ TELEDYSKI ZESPOŁU:


 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: