Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ustroń: zatrzymani za włamania

Kilka lat więzienia grozi trzem osobom, które zostały zatrzymane przez policjantów z Ustronia. Przestępcy odpowiedzą za liczne włamania i uszkodzenia mienia.

O włamaniu do jednego z domów, z którego zniknął sprzęt elektroniczny policjanci z Ustronia zostali powiadomieni końcem czerwca. Oprócz tego  mundurowi otrzymali informacje o licznych uszkodzeniach i włamaniach do automatów z różnymi przedmiotami. Nieznani sprawcy kilkukrotnie uszkadzali stojące na terenie miasta automaty, kradnąc z nich pozostawiony bilon. Łącznie straty oszacowano na 22 000 zł.

Sprawą zajęli się kryminalni z Ustronia. - Oczywiście w czynności wykrywacze włączony został zespół patrolowy, który 1 lipca  około godziny 4 nad ranem zauważył podejrzanego mężczyznę w rejonie budynku Urzędu Miasta. Wszystko dzięki czujności mieszkanki Ustronia, która zawiadomiła o podejrzanych hałasach w rejonie rynku. Policjanci chcieli przystąpić do legitymowania, ale mężczyzna na ich widok zaczął uciekać. Policjanci byli jednak szybsi od niego i chwilę później mężczyzna już się tłumaczył ze swojego zachowania. A jak? Twierdził, że uciekał, ponieważ zawsze tak reaguje na widok policji… Jak się okazało miał przy sobie ponad 100 złotych w bilonie i nie do końca potrafił wytłumaczyć skąd… Nie mieli z tym problemu mundurowi, którzy ujawnili 5 uszkodzonych automatów z zabawkami. Mężczyzna został zatrzymany, a policjanci ruszyli w poszukiwania pozostałych sprawców, ponieważ ze zgłoszenia wynikało, iż z zatrzymanym najprawdopodobniej była inna osoba – relacjonuje asp. Krzyszztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji.

Podczas  patrolu ul. Partyzantów policjanci zauważyli kolejne dwie osoby- 26-letnią kobietę oraz 22-letniego mężczyznę spożywających alkohol. – I w tym wypadku. Mężczyzna usiłował uciec, ale nie pokonał wielkiego dystansu, po raz kolejny szybszy był policjant, który zatrzymał uciekiniera po krótkim pościgu. Zarówno on jak i kobieta zostali zatrzymani, ponieważ posiadali przy sobie przedmioty pochodzące z wcześniejszej kradzieży, którą dokonali wspólnie z zatrzymanym 32-latkiem – kontynuuje Pawlik.

W tym samym dniu, mundurowi  zostali powiadomieni o schowanych w zaroślach przedmiotach takich jak telewizor, laptopy, sprzęt audio i inne wartościowe przedmioty. Jak się okazało pochodziły one z wcześniejszej kradzieży z włamaniem, jakiej dokonali zatrzymani. Dzięki czujności mieszkańców miasta sprzęt udało się zabezpieczyć.

Wszystkie zatrzymane osoby były już wcześniej karane za podobne przestępstwa, więc w postępowaniu karnym będą odpowiadać jako recydywiści. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, za uszkodzenie mienia do 5 lat

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-07-12 12:39:06
 Pogromca pogromców i cwaniaczków: kto wie, może uda się kiedyś Policji zatrzymać sprawców przekrętów "wyborczego", "maseczkowego" albo "respiratorowego" - trzymamy kciuki
2021-07-12 15:13:39
marat: krzy-sio+sran-duś+pozostałe osoby w różnych wcieleniach+ włącznie z tymi kradzionymi, Skoro są dziennikarze i różnego rodzaju "dziennikarze społeczni", czy "mikropublicyści", to z całą pewnością Policję mogą próbować wyręczać różnego rodzaju "policjanci społeczni", "golicjanci" czy "dolicjanci". Takich "dziennikarzy społecznych", czy "policjantów społecznych"/"golicjantów, czy innych "dolicjantów" do niedawna nazywano co najmniej przebierańcami i samozwańcami, a dziś jeszcze próbują wzbudzać autorytet.
2021-07-12 21:18:46
św.  Patryk: donuś wyluzuj, rodzinnej historii z kapusiem SB nie przykryjesz żadną cienką ściemą :D
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: