Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń zajmie się przebudową ulicy Lipowskiej

Podczas wrześniowej (27.09) sesji Rady Miasta Ustroń radni podjęli decyzję o przyjęciu od Powiatu Cieszyńskiego zadania rozbudowy odcinka ulicy Lipowskiej.

Ulica Lipowska w Ustroniu to droga powiatowa (2604 S), która ma zostać rozbudowana na odcinku od ulicy Szkolnej do ulicy Leśnej.  – Powiat Cieszyński powierzył Miastu Ustroń realizację zadania pn. „Rozbudowa ul. Lipowskiej (…). Zakres prac obejmuje rozbiórkę budynku, przebudowę istniejącej jezdni wraz z poszerzeniem do 5,5 m na odcinku około 120 m, budowę chodnika o szerokości 2m, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę przepustu, budowę sieci energetycznej, teletechnicznej i kanalizacji sanitarnej – wyjaśnia w uzasadnieniu do uchwały Dorota Fijak Naczelnik Wydziału inwestycji ustrońskiego urzędu.

W związku z przyjęciem realizacji zadania, Miasto Ustroń będzie odpowiadało za przeprowadzenie rozbudowy, Powiat Cieszyński przekaże jednak na ten cel środki – zadanie finansowane będzie ze środków Powiatu Cieszyńskiego, przewidziana kwota to 4.400.000 zł, z czego 1.500.000 zł pochodzić będzie z tytułu pomocy finansowej, udzielonej Powiatowi przez Miasto Ustroń – uzupełnia  Dorota Fijak.

Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie (13 głosów za, 2 radnych było nieobecnych).

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: