Ustroń najlepszy w turnieju BRD

Policjanci z cieszyńskiej drogówki przeprowadzili eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym. Podczas konkursu wyłoniono dwie drużyny, które przeszły do finału turnieju okręgowego.

Do eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przystąpili uczniowie 6 szkół podstawowych i 5 gimnazjalnych z powiatu cieszyńskiego. Zmagania uczestników turnieju odbyły się w sobotę 14 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 6 im. Józefa Kreta w Ustroniu.

Każdą ze szkół reprezentowała jedna drużyna. W grupie gimnazjów drużyny składały się z trzech osób. Z kolei szkoły podstawowe reprezentowała czteroosobowa grupa uczniów. Rozgrywki rozpoczęły się testem ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie uczestnicy pokonali na rowerze tor przeszkód i miasteczko ruchu drogowego.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali policjanci wydziału ruchu drogowego: kom. Jarosław Puchałka, asp.szt. Grzegorz Hanzel, mł.asp. Magdalena Nowak. Konkurencje pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził ratownik Janusz Głaz.  Zmagania na specjalnie przygotowanym miasteczku ruchu drogowego oceniał asp. sztab. w st. spocz. Jerzy Górny. Sędzią Głównym turnieju był asp. sztab. w st. spocz. Ireneusz Korzonek.

Najlepszą drużyną wśród szkół podstawowych okazałą się grupa uczniów z Kończyc Wielkich, a w kolejnej kategorii zwyciężyła młodzież z Gimnazjum Nr 2 W Ustroniu.

Wyniki:

Szkoły Podstawowe:
 

 1.     SP nr 6 Ustroń Nierodzim
 2.     SP Kończyce Wielkie
 3.     SP Wisła
 4.     SP Skoczów
 5.     SP Zebrzydowice
 6.     SP Drogomyśl

Gimnazjum:

 1. Ustroń Nr 2
 2. Kończyce Wielkie
 3. Wisła
 4. Dębowiec
 5. Istebna


Wszystkie drużyny odebrały puchary, dyplomy i upominki. Zwycięskie drużyny awansowały do kolejnego etapu - okręgowego, który odbędzie się w Mazańcowicach.

(red/KPP w Cieszynie)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-04-17 12:29:01
bogat: To kto w końcu wygrał Nierodzim czy Kończyce?
2018-04-17 20:24:34
HaJol: Nieścisłości w podanym wyniku????
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją