Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń: marszałek województwa o drodze DW941

Ponad 2500 - tyle podpisów zebrała petycja ustrońskich samorządowców w sprawie poprawienia bezpieczeństwa na drodze wojewódzkiej 941. Do radnych z grodu pod Czantorią trafiła odpowiedź marszałka województwa - Jakuba Chełstowskiego. Jakie widzi on rozwiązanie problemu?

Odpowiedź marszałka dotyczy feralnego skrzyżowania DW941 z ul. Brody na osiedlu Manhattan, na którym często dochodzi do nawet śmiertelnych wypadków. Proponuje on dwa rozwiązania:

  • Zmniejszenie liczby pasów ruchu (z dwóch do jednego w każdą ze stron) i ułatwienie wjazdu od ul. Brody i drogi od marketu Biedronka
  • Skrócenie tym samym przejścia dla pieszych

Co ważne, propozycje zmian nie są ostateczne. - Projekt zostanie przedstawiony Burmistrzowi Miasta Ustroń do zapoznania się, zaopiniowania, zgłoszenia ewentualnych uwag lub propozycji uwzględniających postulaty mieszkańców oraz Państwa (radnych - dop. red.) - pisze marszałek. Jak dodaje, władze wojewódzkie mogą rozważyć także możliwość utworzenia w tym miejscu tzw. aktywnego przejścia dla pieszych.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-23 14:19:16
Bugs: Genialne! Zwęzić i zakorkować bardziej i tak już zakorkowaną "obwodnicę" miasta....bo za drogą biedronkę wystawili i jest problem z przejściem. Proponuję ruch puścić przez centrum, a najlepiej przez 'zawodzie' wtedy stonka do biedronki przejdzie bez stresu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: