Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Linia kolejowa Bielsko-Cieszyn wśród priorytetów Lewicy

Przemysław Koperski, poseł Lewicy wybrany w naszym okręgu wyborczym, zaproponował listę siedmiu poprawek do budżetu krajowego. Wśród kluczowych - jego zdaniem - inwestycji, znalazła się modernizacja linii kolejowej między Bielskiem-Białą a Cieszynem.

Ze wstępnych szacunków posła, przeprowadzenie niezbędnych prac pochłonęłoby około 350 mln zł. - Inwestycja jest od lat oczekiwana zarówno przez mieszkańców, jak i samorządowców miejscowości położonych wzdłuż linii kolejowej. Linia ta ma duże znaczenie turystyczne, pozwoliłaby także na sprawny, ekologiczny i tani dojazd mieszkańców regionu do pracy czy szkoły. Dobra oferta kolejowa, która przyciągnie pasażerów podróżujących między powiatami, pozwoli odciążyć sieć uliczną Powiatu Cieszyńskiego - informuje biuro poselskie Przemysława Koperskiego.

Wśród innych propozycji Koperskiego znalazły się: zwiększenie nakładów na program "Anty Kopciuch 2020" (szacunkowy koszt: 400 mln zł), budowę dróg ekspresowych łączących Bielsko-Białą z Krakowem (600 mln zł) i Bielsko z Kosztowym (300 mln zł), stworzenie węzła drogowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 1 z drogą wojewódzką 933 w Pszczynie (82 mln zł), modernizację zabytkowego dworca kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach (28,5 mln zł) czy dofinanowanie beskidzkich GOPR i WOPR (500 tys. zł).

Zdaniem polityka, pieniądze na realizację tych wszystkich przedsięwzięć powinny być pozyskane dzięki zmniejszeniu wydatków na Fundusz Kościelny, Wojska Obrony Terytorialnej, Duszpasterstwo Wojskowe, Instytut Pamięci Narodowej oraz Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

KR/Biuro Poselskie Przemysława Koperskiego

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-23 13:20:14
rainman: A skad pieniazki?
2020-01-23 13:24:15
rainman: Oczywiscie spodziewamy sie, ze nasz forumowy cieć nie bedzie zmienial zdania ze wzgledu na polityczne sympatie.
2020-01-23 13:52:08
Witold Dzierżawski: Może w końcu będzie pociąg z Bielska do Cieszyna! Może i PIS i Lewica to zrobi, bo mogło już być dawno!
2020-01-23 15:00:05
donekT: cytat" budowę dróg ekspresowych łączących Bielsko-Białą z Krakowem" koniec cytatu — Panie Pośle, Pan chyba nie zna lokalnych układów, które stanowią tajemnicę poliszynela, albo przesadził w pójściu pod publikę. Raczej dotychczasowy "monopolista" nie przepuści alternatywnego połączenia. Panie Pośle, a co z CZŁOWIEKIEM PRACY, godnymi zarobkami, ograniczaniem przymusu ekonomicznego emigracji, programie zatrzymaniu młodszej kadry medycznej w kraju, działaniach zmierzających do opłacalności zatrudnienia miejscowych pracowników, a "nie tak nazywanych sprowadzonych" i nie tylko z Ukrainy, również innych krajów azjatyckich (Pakistan, Uzbekistan, Filipiny), przyglądniecie się działalności tak nazywanych "Agencji Pracy", gdzie siła ludzka traktowana jest jako zasób, ograniczenie KORPOKRACJI, sprzeciw wobec ewentualnej inwazji w Iranie, zmiany reguł funkcjonowania WOT (kwestia zlikwidowania ewentualności służby poza granicami kraju), ograniczenie deweloperki, jakiś program tańszych mieszkań. Panie Pośle, za mało rozwiązań lewicowych, głównie kwestie transportu a te są dość uniwersalne światopoglądowo. Dodatkowo pomysły mało innowacyjne, mało lewicowe, raczej populistyczne i bazowanie na prymitywnym postrzeganiu lewicowości przez pryzmat ograniczania funduszy na fundusz kościelne i obronność, co jest charakterystyczne dla skrajnej lewicy (lewactwa). Brak pomysłu w zakresie kształtowania "Etyki i Etosu Pracy", zwłaszcza tej pożytecznej, nie samorealizacji. Lewicowość w głównej mierze właśnie do Człowieka Pracy i jego godności powinna się odnosić.
2020-01-23 15:06:41
ktoś: To nie najlepszy pomysł. Szczególnie trasa Cieszyn-Skoczów przez Goleszów, gdzie często było trzeba czekać, aż dojedzie pociąg z/do Wisły. Poza tym trasa poprowadzona okrężnie. Nie ma kto autobusami jechać, a pociągiem pojedzie? Lokalizacje dworców też raczej na zadupiu.
2020-01-23 15:44:15
donekT: ... pisało się nie raz i to wiele osób. Jakoś politycy się uparli- zobaczymy za jakiś czas, jakie będę efekty. Ciekawe czy lokalne media poinformują... Kolej miałaby sens, trzeba wprowadzić zmiany systemowe (stan techniczny dworców, parkingi przy dworcach, częstotliwość kursu, określona grupa docelowa- bazowanie na turystach to trochę słabo- rozmieszczenie dworców, infrastruktura kolejowa, komunikacja miejsca w ośrodkach docelowych i tranzytowych, do tego nawyki konsumenckie etc.).
2020-01-23 17:16:28
krzysztofmn: był kiedyś jeden Witold Dzierżawski, skoczowskim burmistrzem a potem cieszyńskim starostą - to za jego panowania tu i tam, właśnie w owe "dawno", linia kolejowa Cieszyn - Bielsko popadała w kompletną ruinę, a jego samego pamiętamy głównie z parcia na szkło podczas papieskiej wizyty w Skoczowie - nie wiem, czy to ten sam tu pisze, ale jakby co to proponuję się więcej modlić, mniej do polityków apelować
2020-01-23 23:35:27
donekT: ...linia kolejowa Cieszyn - Bielsko popadała w kompletną ruinę już za poprzednika Pana Dzierżawskiego, niejakiego ROMANA SANETRY, który jakoś nie zapisał się w historii regionu i zakończył niebawem swą karierę polityczną, zdaje się, że bezpowrotnie. Czyżby uraz do W. Dzierżawskiego z tego powodu pozostał komuś do dziś?
2020-01-23 23:43:45
donekT: ... Pozostał tej osobie jeszcze krewny, za którego nieustannie musi się wstydzić.
2020-01-24 08:53:20
krzysztofmn: pudło, pączusiu シ - panu Witoldowi gratulujemy u d a n e g o orędownika シ シ
2020-01-26 13:04:29
daniel3ttt: Czesi mówią na to hřebík do rakve ;)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: