Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń: Krysia dzieli się jedzeniem

Sympatyczna, zawsze otwarta, chętna do pomocy – taka jest Lodówka Krysia – w Ustroniu powstała Jadłodzielnia.

Jadłodzielnie to miejsce, gdzie można dzielić się żywnością. Jeśli kupiliśmy lub ugotowaliśmy za dużo, jeśli chcemy się po prostu podzielić – wkładamy do ogólnodostępnej lodówki. Jeśli mamy potrzebę – wyciągamy. Proste?

Jadłodzielnie działają już w regionie – w Cieszynie. W 2022 roku w Cieszynie rozpoczęła działalność lodówka społeczna przy ul. przy wejściu do Klasztoru Franciszkanów w centrum miasta przy ul. Szersznika 3. Pisaliśmy: Lodówka, która pomaga Lodówki dla potrzebujących pojawiły się także w Cieszynie na ulicy Sejmowej oraz przy Urzędzie Pracy w Cieszynie w grudniu 2023 roku – Pisaliśmy: Cieszyn: dwie lodówki dla potrzebujących 

Teraz do ich grona dołącza Lodówka Krysia w Ustroniu na ul. Partyzantów 1. Sympatyczna lodówka ma swój fanpage na Facebooku, na którym tak się przedstawia:

Witajcie na moim profilu!

Mam na imię Krysia - Lodówka Krysia

Tutaj będziecie mogli śledzić moje przygody z żywnością i nie tylko ! Jadłodzielnia to nie tylko miejsce, gdzie można zostawić lub zabrać żywność, ale również symbol zrównoważonego korzystania z zasobów.

A przy okazji, chciałabym ogłosić moją kandydaturę w kampanii smaków! Przyjdźcie, zobaczcie, częstujcie się i dzielcie swoimi smakami. Oddajcie głos na rozkwit! Koniec marnotrawienia! Nie omieszkam także zajrzeć co słychać na mapie Ustronia. Będę także potrzebna by schłodzić gorące stołki, sami zobaczycie. Wszystko kulturalnie i w dobrym smaku!

Inicjatorem akcji jest Stowarzyszenie Ustroń - Nasz Dom, Nasze Miasto.

- Zasady korzystania są proste: „Dziel się i częstuj” : przynosimy produkty, których mamy nadwyżkę np. planujemy wyjazd lub po prostu nie możemy ich zagospodarować. Najważniejsze, że to produkty dobre i świeże w przypadku pieczywa czy owoców i warzyw, lub w nienaruszonych opakowaniach w przypadku towarów zamkniętych.  W skrócie - to produkty, które sami byśmy zjedli – tłumaczą pomysłodawcy.

Jak zauważają, nie wszystko może trafić do lodówki:

- Surowe mięso, alkohol, czy produkty z niepasteryzowanego mleka NIE są akceptowane ze względów bezpieczeństwa – dodają.

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-02-18 20:08:25
Romek89+: Takie działania potrzebne są w Ustroniu. Brawo!
2024-02-18 20:35:40
Baciar: Dejcie do lodówki piwo to i Kawuloki tam podejdóm i sie obsłużóm.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: