Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń: Karta Mieszkańca! Co daje?

Mieszkańcy Ustronia już mogą starać się o Kartę Mieszkańca. Do czego uprawnia? Jakie korzyści daje?

Karta Mieszkańca funkcjonuje w wielu miastach, np. od kliku lat sprawdza się w Wiśle [Pisaliśmy: Specjalna karta dla mieszkańców Wisły. Co daje? Głównie WC i parkingi. Jak jest wykorzystywana Wiślańska Karta Mieszkańca? ]. Zazwyczaj uprawnia do bezpłatnych świadczeń lub obniżonych opłat np. za parking. Jak to wyglądać ma w Ustroniu?

- Na ten moment mamy już zarejestrowanych 300 mieszkańców - chwali się w mediach społecznosciowych burmistrz Ustronia Przemysław Korcz.

O Programie

Ustrońska Karta Mieszkańca (UKM) to innowacyjny program adresowany do mieszkańców Ustronia. Dzięki Ustrońskiej Karcie Mieszkańca od 1 marca 2023 r. będzie można korzystać z szeregu zniżek. Z Kartą zarówno dorośli, jak i dzieci zapłacą mniej. Aby skorzystać ze zniżki należy okazać Partnerowi ważną Ustrońską Kartę Mieszkańca w formie karty plastikowej lub aplikacji mobilnej. Miejsca, w których w ramach Programu Ustrońska Karta Mieszkańca można uzyskać zniżkę, oznaczone są  naklejką „Partner Programu Ustrońska Karta Mieszkańca". Lista Partnerów dostępna na stronie UKM.

Bezpłatne parkowanie 2 godziny

W ramach Pakietu Mieszkańca mieszkańcy Ustronia zaparkują za darmo przez dwie godziny codziennie na miejskich parkingach.  W czasie 2 godzin darmowego postoju można przejeżdżać dowolnie między parkingami. 

Kto Jest Uprawniony?

Do programu Ustrońska Karta Mieszkańca uprawnione są osoby spełniające co najmniej jeden z poniższych warunków:

  • Zameldowanie na pobyt stały w Ustroniu,
  • Zameldowanie na pobyt czasowy w Ustroniu,
  • Rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych w urzędzie skarbowym z wskazaniem Miasta Ustroń jako miejsca zamieszkania,
  • Pobyt w placówce opiekuńczo-wychowawczej w Ustroniu.

 

Jak Składać Wnioski?

Wnioski o Ustrońską Kartę Mieszkańca można składać elektronicznie lub papierowo od 1 marca 2024 r. poprzez stronę internetową https://kartamieszkanca.ustron.pl lub osobiście w Urzędzie Miasta Ustroń.

Ważne Informacje

Weryfikacja i aktywacja uprawnień następuje maksymalnie do 14 dni roboczych od daty złożenia kompletnego wniosku. Osoby bez zameldowania w Ustroniu, rozliczające podatek dochodowy od osób fizycznych, muszą załączyć pierwszą stronę PIT z potwierdzeniem złożenia dokumentu w Urzędzie Skarbowym.

 

NG/mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-03-01 13:00:13
Orro_: A skoczowska karta mieszkańca daje ... przepraszam nie ma czegoś takiego :-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: