Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Głównie WC i parkingi. Jak wykorzystywana jest Wiślańska Karta Mieszkańca?

Bezpłatne toalety, darmowy parking – to najchętniej wykorzystywane możliwości Wiślańskiej Karty Mieszkańca.

Wiślańska Karta Mieszkańca obowiązuje w Perle Beskidów od 2021 roku. Pisaliśmy: Specjalna karta dla mieszkańców Wisły. Daje spore profity mieszkańcom Wisły, którzy ją posiadają – są to m.in. bezpłatne bilety parkingowe, darmowe toalety, tańsze wejścia na basen czy lodowisko, zniżki u wielu podmiotów honorujących kartę. Karta pełni też rolę karty bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. J. Śniegonia w Wiśle. Jak z karty korzystali w ubiegłym roku wiślanie?

- Wiślańska Karta Mieszkańca to kolejny projekt, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Wisły, zarówno wśród tych, którzy korzystają ze zniżek, jak i tych którzy ich udzielają – pisze na swoim oficjalnym profilu na FB Burmistrz Miasta Wisła, Tomasz Bujok: - Oprócz niższych cen obowiązujących na atrakcje i miejsca kultury, które zarządzane są przez miasto i jednostki powiązane, program ten posiada bogatą bazę Partnerów prywatnych, którzy również przyznają preferencyjne ceny dla mieszkańców Wisły. Aktualnie aż w 53 miejscach można uzyskać dodatkowy rabat z kartą.

Jak się okazuje, największym powodzeniem mieszkańców cieszy się możliwość skorzystania z bezpłatnego parkingu miejskiego, zniżki na baseny czy lodowisko miejskie oraz bezpłatne skorzystanie z toalety.

Wg informacji podanych przez Bujoka, w 2023 roku (01.01.2023 - 28.11.2023) skorzystano:

  • 11 651 razy z darmowego wejścia do toalet miejskich,
  • 4617 pobrano ulgowy lub darmowy bilet parkingowy,
  • 3547 razy z tańszego wejścia na basen/lodowisko.

Jak zaznacza burmistrz, dodatkowo osoby dorosłe i wiślańska młodzież mogą korzystać z hal sportowych w naszym mieście za symboliczną złotówkę. - Możliwość ta cieszy się dużym zainteresowaniem przez cały rok - dodaje włodarz Wisły.

 

red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: