Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń: co słychać na Czantorii?

Na ostatniej sesji Rady Miasta Ustroń radni zapoznali się ze sprawozdaniem z działalności Kolei Linowej "Czantoria". Poruszono także wątek Słonecznych Tarasów.

O inwestycji pisaliśmy już dwukrotnie:

- Najważniejszymi działaniami, z punktu widzenia spółki, są te zmierzające do realizacji inwestycji "Słoneczne Tarasy na Czantorii w Ustroniu". [W ubiegłym roku - dop. red.] dokonano wyboru autora koncepcji, jak również została ona również zrealizowana - mówił Bartosz Siwiec, wiceprezes zarządu miejskiej spółki zajmującej się Czantorią.

Jak dodał, atrakcja ma być czynna cały rok i jednym z jej atutów jest fakt, że nie wymaga dużych kosztów eksploatacji. 5 sierpnia ogłoszono nieograniczony przetarg unijny dotyczący wykonania kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej "Słonecznych Tarasów". Termin zgłaszania propozycji mija 18 września. Co więcej, w tym roku spółka zrealizowała remont toalet na dolnej stacji kolei oraz otwarcie lokalu gastronomicznego "Stacja 0" w jej sąsiedztwie.

Podczas sesji radny Paweł Sztefek poruszył kwestię sposobu, w jaki Ustroń miałby konkurować turystycznie z ościennymi gminami, takimi jak Wisła czy Brenna (w kontekście powstającej Kotarz Areny). - Odpowiedzią na to jest właśnie inwestycja Słonecznych Tarasów, która daje nam przewagę z uwagi na lokalizację i walory Czantorii. Jeśli chodzi o sezon zimowy, to mamy jedną z najlepszych tras narciarskich, która ma dwa kilometry i jest doceniana przez narciarzy. Jeżeli uda się w przyszłości zrealizować naśnieżanie trasy niebieskiej, to także będzie to bardzo duży atut - przekonywał Bartosz Siwiec.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-06 13:02:14
erik: Szkoda,że nie pomyślą o budowie drogi rowerowej do Wisły i Skoczowa .To wstyd ,żeby taki kurort nie miał drogi rowerowej.Przy obecnej nawierzchni można się Pylicy nabawić .Brać przykład z Krynicy ,do Muszyny lub Szczawnika.Szczawnik to mała mimiejscowość a mają cudne trasy rowerowe.
2019-09-06 15:36:25
donekT: Dokładnie! Dziwię się, że jakoś nie widać jakoby gminy ze sobą współpracowały w poruszonej sprawie. Oczywiście trasa jest, trochę zaniedbana, gdzieś się kończy/ zaczyna, ale to poszczególne odcinki pozostają jakby bez związku. Można całkiem spoko zagospodarować bieg Wisły i każda z gmin na tym coś zyska.
2019-09-06 18:34:20
ktoś: Przecież jest.
2019-09-06 22:02:02
Szantrapa: Słonecznych tarasów tak jak basenu nie będzie, nowa władza ma inny punkt widzenia i nowymi inwestycjami chce ożywić wymarłe dzielnice, ale cel nie zostanie osiągnięty gdyż umarłego jeszcze nikt nie wskrzesił. Jeżeli basen ma powstać w Jaszowcu to ja proponuję słoneczne tarasy postawić na Lipowskim Groniu. Wszystko będzie w dupie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: