Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Spacer wśród wierzchołków drzew na Czantorii

Kolej Linowa Czantoria przymierza się do wybudowania nowej atrakcji turystycznej. Planowana trasa przyrodniczo-edukacyjna będzie biec na wysokich podporach, w wierzchołkach drzew. Podpory mają mieć od dziewięciu do dwudziestu metrów wysokości.

 Opinię na temat nowej atrakcji turystycznej wyrazić w ankiecie, która do 23 listopada dostępna jest podlinkiem KLIKNIJ>>> .

Zbigniew Kufrej, prezes KL Czantoria żywi nadzieję, że trasa gotowa będzie już za trzy lata. Jak wyjaśnia projekt atrakcji turystycznej znajduje się obecnie w fazie przed inwestycyjnej, w ramach której powstaje wstępna koncepcja architektoniczna i funkcjonalno-użytkowa. Twórcą autorskiej wersji pomysłu jest firma z Żywca.

Na razie trudno powiedzieć, ile budowa trasy może kosztować. - Taką wiedzę będę posiadał w połowie grudnia. Postaramy się skorzystać z funduszy europejskich, a także wykorzystać krajowe możliwości wsparcia. Może uda się pozyskać pieniądze z resortu sportu – mówi Zbigniew Kufrej. Część funduszy ma pochodzić z kredytu, jaki kolej zamierza zaciągnąć na ten cel.

Pomysł zakłada również wybudowanie wieży widokowej o wysokości 32 lub 38 metrów, w której znajdzie się winda dla niepełnosprawnych. Powstać mają również place zabaw, plenerowa mini siłownia, miejsca do grillowania oraz nowoczesny, trzypoziomowy obiekt, w którym odbywać będą się sympozja i spotkania. Projekt zakłada wyposażenie obiektu w zaplecze kuchenne.

Podobne atrakcje turystyczne są m.in. na Słowacji, w Niemczech, w Czechach.

anszaf

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-11-15 09:40:40
100doła: Niech jeszcze droge szybkiego ruchu z odcinkowym pomiarem prędkości tam pociągną a sam szczyt Czantorii zamienią w ogromny parking dla hanysów. Równice czeka to samo. Szlaki turystyczne zamienią w bezużyteczne tory saneczkowe a to co zostanie to wyasfaltują i tak zginie matka natura.
2018-11-15 09:52:22
marian1951: DOKŁADNIE!!!
2018-11-15 11:28:28
kemotakzsar: Chciwość pieniądza rządzi, niestety a gdzie dbałość o przyrodę - znów będą wycięte hektary lasu, żeby ktoś mógł miliony zarabiać.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: