Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ustroń - będzie ostry folk

Bardzo ciekawie zapowiada się najbliższy piątek w Ustroniu. Przed publicznością w amfiteatrze wystąpią dwa żywiołowe zespoły. Nasze rodzime 'Turnioki' i ukraiński 'Junist'.

Od kilkunastu już lat, zawsze 15 sierpnia, ustroński amfiteatr gości zespoły folkowe i folklorystyczne. Całość, od początku trwania imprezy prowadzi nieoceniony Józef Broda. Świetny konferansjer, etnograf i multiinstrumentalista. Tym razem przed publicznością wystąpią dwa zespoły. Pierwszy z nich to Zespół Tańca Ukrainy „Junist”.

Nie od dziś wiadomo, że za naszą wschodnią granicą kształcą znakomitych tancerzy, zatem widowisko z pewnością będzie przednie. Zespół powstał 50 lat temu, wystąpił w ponad 30 krajach świata a ceniony jest za wysoką kulturę choreograficzną, twórcze oblicze, wierność ukraińskiej sztuce ludowej i wyszukany, wytworny styl. – mówi Barbara Nawrotek – Żmijewska dyrektor Domu Kultury ‘Prażakówka’.

Zespół liczy ponad trzydzieści osób, na koncert do Ustronia przyjadą specjalnie z Lwowa. Blisko półtoragodzinny występ porwie pub liczność do wspólnej zabawy a jednocześnie przybliży kulturę naszych wschodnich sąsiadów. To górna półka taneczna, będzie co oklaskiwać i wspominać.  – zachęca dyrektor Prażakówki.

To jednak nie wszystko, kolejnym zespołem, który zaprezentuje się przed ustrońską publicznością, to Turnioki. Wyjątkowy i niepowtarzalny, bo łączy w repertuarze zarówno góralskie granie i śpiewanie, ale i rock, pop, jazz ale i klasykę. – dodaje Żmijewska.

Posłuchaj

Oprócz występów na scenie, obok znajdą sie stoiska promujące góralskie wyroby. Na żywo będzie można zobaczyć jak wyrabia się ser będzie również pokaz przędzenia wełny.

Gdzie biją źródła w najbliższy piątek, 15 sierpnia. Początek o godzinie 16.00. wstęp jest wolny.

JB 

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: