Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ustroń - weekend pełen imprez

Od piątku do niedzieli 19-21 sierpnia w mieście pod Czantorią wiele będzie się działo. Ustroń zaprasza na święto plonów i Dni Ustronia. Zobaczcie, jakie atrakcje przygotowano na nadchodzący weekend.

To będzie piękny i długi korowód! Jak zwykle, bo rolnicy z Ustronia co roku licznie pojawiają się w korowodzie dożynkowym. Tłumnie towarzyszą im również mieszkańcy i turyści. Dożynki w niedzielę, ale już od piątku w Ustroniu wiele atrakcji. Od godziny szóstej 19 sierpnia na targowisku „Ustróński Torg”. Nie zabraknie zdrowej żywności, naszych, lokalnych produktów. Cały czas kupcom i kupującym przygrywać będzie kapela „Malinczanie” z Brennej – mówi Katarzyna Czyż – Kaźmierczak, naczelnik wydziału

W południe organizatorzy zapraszają do Pijalni Wód na Zawodziu. Odbędzie się tam wernisaż wystawy fotograficznej 'Poznajemy naszych Partnerów'. Co roku podczas Dni Ustronia i Dożynek w mieście goszczą przedstawicieli miast partnerskich Ustronia. W tym roku przypada 25. roczicna nawiązania współpracy Ustronia z niemieckim Neukirchen-Vluyn. Na wystawie będzie można poznać bliżej to miasto.

Po południu imprezy na ustrońskim rynku. Od godziny 16.30 coś dla fanów Zumby. Przez półtorej godziny będzie można tańczyć i skakać w rytm dobrej muzyki. O godzinie 19.00 organizatorzy zapraszają na recital Radosława Stojdy a o 20.00 zespół '2plus1'.

W sobotę przed południa na stadionie odbędzie się turniej piłki nożnej oldboyów. Wystąpią reprezentanci Neukirchen-Vluyn, Budapesztu i Ustronia. Od od godziny 10 do 12.

Na ustrońskim rynku w tym czasie trwać już będzie Jarmark Ustroński. Od godz. 14.00 – 17.00 Artyści ludowi zapraszają na warsztaty rękodzielnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od godz. 14.00 koncert kapel: dzieci Fundacji Braci Golec, Istebna, Wałasi. O godzinie 15.30 w ustrońskim muzeum odbędzie się otwarcie wystawy 'Chleb w oczach dziecka'. Wystawa nawiązywać będzie do tematu dożynek.

Wieczorem nad wiślańskimi bulwarami rozegrana zostanie 26. edycja Biegu Romantycznego Parami. Mężowie z żonami, panie z partnerami, siostry z braćmi, kto chętny może wziąć udział w zabawie. Dystans to 3100 metrów. Biuro zawodów czynne od godziny 16.30. Na miejscu można dokonać zapisu. Otrzyma się pakiet startowy – koszulkę i drobne upominki. Wpisowe wynosi 10 zł. Startują pary damsko – męskie. Wiek nie ma znaczenia, mile widziane są przebrania – dodaje Kaźmierczak. Start biegu o 19.30.

Niedziela 21 sierpnia to dopołudniowe nabożeństwa dożynkowe. Te o 8.30 i 10.30 w kościele Ewangelicko – Augsburskim Ap. Jakuba Starszego. O godz. 9.00 Msza Św. Dożynkowa – kościół Rzymskokatolicki św. Klemensa. O godzinie 14.00 z ul. Daszyńskiego wyruszy korowód dożynkowy. W przejeździe przez miasto uczestniczyć będzie ponad 90 pojazdów, zaprezentowane zostaną różne scenki związane z praca na roli. Uwaga, podczas przejazdu korowodu będą utrudnienia w ruchu w centrum Ustronia.

O godz. 15.00 Obrzędy Dożynkowy w wykonaniu: Estrady Ludowej „Czantoria” z udziałem chórów wyznaniowych: Chóru AVE oraz Ustrońskiego Chóru Ewangelickiego. Później modlitwa ekumeniczna, koncert 'Czantorii i 'Równicy'. Po tej części, od 17.30 zabawa taneczna z zespołem Janusza Śliwki.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

JB

/materiał sponsorowany/

źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: