Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

UŚ: Prace przy przebudowie basenu trwają

Remontowany jest kryty basen w Cieszynie, należący do kampusu studenckiego Uniwersytetu Śląskiego. Remont kosztować będzie ponad 10 mln zł.

W powiecie cieszyńskim kryty basen przy Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie to miejsce, gdzie trenuje wiele pływaków, rozgrywają się tu zawody pływackie. Teraz basen jest remontowany. - Prace remontowe basenu przy Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie idą pełną parą. Obiekt ponownie będzie dostępny dla studentów i mieszkańców wiosną 2022r. - informuje Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna.

Pierwszy etap prac obejmuje przebudowę hali pływalni w zakresie zaplecza basenu (szatnie, natryski, pomieszczenia pomocnicze), wykonania sauny suchej, przebudowy instalacji wentylacji mechanicznej, przebudowy węzła cieplnego oraz instalacji elektrycznych. Ponadto budynek hali basenu zostanie poddany termomodernizacji obejmującej dostosowanie przegród budowlanych do obowiązujących wymagań w zakresie izolacyjności.

Całość prac kosztować będzie grubo ponad 10 mln zł. Miasto Cieszyn przeznaczyło na inwestycję 1 mln złotych, a powiat cieszyński zadeklarował dotację w wysokości 500 tys. złotych. Z kolei 3,5 mln złotych pochodzi z programu Ministerstwa Sportu, zbliżoną kwotą wsparł również przedsięwzięcie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska (po części w formie dotacji, a po części w formie pożyczki). Budżet dopełniają środki własne Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Na bieżąco inwestycji doglada Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna. Basen jest jedyną kryta pływalnią w mieście. Pływalnia w kampusie akademickim UŚ w Cieszynie to sześciotorowy basen sportowy o wymiarach 25 × 12,5 metra oraz głębokości między 1 a 3,6 metra. Obiekt posiada również widownię obejmującą 200 miejsc siedzących, a także wieżę do skoków o wysokości 3 metrów.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-07-16 18:38:33
tom lem: ... dobrze, że na bieżąco basenu dogląda Szanowna Pani Burmistrz, Ona się na tym zna ;-) szkoda tylko że nie dogląda basenu miejskiego, tylko uniwersytecki i nie zachęcała do wydania 1mln na basen, za który odpowiada.
2021-07-19 07:12:16
Halos: Po co Gosposi kamizelka Burmistrz Miasta? hahaha
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: