Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Prawie 100 tys. zł dla COK

Cieszyński Ośrodek Kultury Dom Narodowy otrzyma ponad 92 tys. zł na realizację projektu „Dostępni. COK w sieci kultury”.

Pandemia już na zawsze zmieniła nasze życie codzienne. Więcej wydarzeń w sieci, spotkania online - to dziś norma. Na zmiany otworzył sie Cieszyński Ośrodek Kultury.

- Projekt jest pokłosiem zmian w Cieszyńskim Ośrodku Kultury zapoczątkowanych udziałem w programie Narodowego Centrum Kultury "Zaproś nas do siebie 2019". Jego bezpośrednim celem jest przygotowanie pracowników Cieszyńskiego Ośrodka Kultury "Dom Narodowy" do kolejnych etapów przeniesienia działalności kulturalnej do sieci i udostępnienia oferty edukacyjnej i animacyjnej w Internecie. Związana z tym jest konieczność doposażenia instytucji w sprzęt niezbędny do przygotowywania i realizacji transmisji on-line organizowanych wydarzeń, do prowadzenia działań edukacyjnych i animacyjnych w sposób cyfrowy. Dzięki otrzymanej dotacji wymieniony zostanie również zużyty sprzęt komputerowy pracowników merytorycznych - mówi Adam Cieślar, dyrektor Domu Narodowego.

Sprzęt, który trafi do Cieszyńskiego Ośrodka Kultury to kamery, sprzęt oświetleniowy, system nagłośnienia, oprogramowanie i komputery.
Do konkursu złożono aż 1221 wniosków, z czego 1006 przeszło pozytywnie ocenę formalną a ostatecznie wyłoniono 200 grantobiorców z najlepszymi projektami, w tym projekt cieszyńskiego ośrodka.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-07-16 21:32:48
florian: „A tu jak na złość na scenie Domu Narodowego, wzniesionego ze składek i ofiar polskiej ludności Ziemi Cieszyńskiej, w tym Domu Narodowym dzieją się cuda. Zespół amatorski wystawia coraz piękniejsze sztuki, sala nie może pomieścić widzów, jako że tu i spod cieszyńskich wsi przyjeżdżają ludzie na przedstawienia. I wtedy Niemcy wpadli na niefortunny pomysł. Niemiecka smarkateria z „Nordmarku” i „Turnvereinu”, uczniowie niemieckich szkół średnich, pisarczykowie, kupczyki i gryzipiórka z różnych urzędów, postanowili rozbijać polskie przedstawienia teatralne. Gdy jednak raz i drugi tamte „zawarczuchy” dostały tęgie lanie, gdy im nabito guzów, że biedacy z wielkim płaczem i bekiem zmykali spod Domu Narodowego, nastąpił spokój. Policji miejskiej wtedy nie było, gdy tamci młokosi wybijali szyby w oknach Domu Narodowego. Nie było jej także i wtedy – co było rozsądne z jej strony – gdy owi młodziankowie darli się na całe gardło „Hilfe! Polizei! Hilfe!”… Policjanci z panem wachmajstrem Pietrulą na czele kryli się wtedy w „wachcymrze” na ratuszowym odwachu i udawali, że nic nie słyszą ani nie widzą”. Za Gustaw Morcinek „Ziemia Cieszyńska”.
2021-07-16 21:33:56
florian: „Słowem Ziemia Cieszyńska stała się teraz jakimś kipiącym kotłem grożącym lada chwila wybuchem, wojną domową, masakrą; stała się jakby śląskim Bałkanem czy Piemontem, gdzie umiarkowany patriotyzm przemienił się w skrajny szowinizm wszystkich trzech grup narodowościowych. W końcu wybuchła pierwsza wojna światowa i przytłumiła tamte wszystkie zwyrodniałe namiętności polityczne i narodowościowe”. Za Gustaw Morcinek „Ziemia Cieszyńska”.
2021-07-17 14:35:41
Wiederholec: Ciekawe ile z tych pieniędzy "przytuli" Pan, który mocno wspierał Panią Burmistrz w kampanii a po jej zwycięstwie otrzymał już zlecenie z UM?
2021-07-17 21:36:45
: donuś-floruś w napięciu czekamy na cytaty z "Łyska z pokładu Idy", to twój numer popisowy, nie daj się prosić
2021-07-17 21:37:41
: wiadrogolec zapytaj w ratuszu, to ciekawe co piszesz, daj nam znać
2021-07-17 22:15:45
florian: Słabo Wy znacie dorobek G. Morcinka i innych postaci związanych z regionem. To wiele tłumaczy.
2021-07-18 07:32:13
: życzenia dla donka: I wish you would stop being useless and start being pizza
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: