Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uratował swojego sąsiada

Mieszkaniec Koniakowa uratował swojego sąsiada przed popełnieniem samobójstwa. 61-latek chciał odebrać sobie życie z powodu problemów osobistych.

Do zdarzenia doszło w sobotę tuż po 13.00 w Koniakowie. - Z dyżurnym Komisariatu Policji w Wiśle skontaktował się 54-letni mieszkaniec Koniakowa. Mężczyzna zawiadomił, że spotkał swojego 61-letniego sąsiada. Z zachowania i rozmowy z sąsiadem wynikało, że zamierza popełnić samobójstwo. 61-latek pożegnał się i zabrał torbę, w której miał sznur z związaną pętlą. Dyżurny niezwłocznie skierował na miejsce policyjny patrol. Zgłaszający nie dopuścił do odejścia sąsiada z posesji, starał się go uspokajać i przez cały czas rozmawiał z nim do czasu przyjazdu policjantów. – relacjonuje st. asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji

Kiedy mundurowi przybyli na miejsce, mieszkaniec Koniakowa potwierdził zamiar popełnienia samobójstwa. -  Prosił o udzielenie mu pomocy, ponieważ nie potrafi sobie poradzić sam ze swoimi problemami. – dodaje Domagała.

 Wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego podjęła decyzję o przewiezieniu mężczyzny do szpitala.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-04-25 14:58:17
hools85: Brawo dla sasiada!!!
2016-04-25 17:03:38
dyszol: Zabrzmi to cynicznie ale brawa za co? To osobista sprawa tego gościa co chce robić ze swoim życiem póki nie zagraża innym ludziom.
2016-04-25 20:32:39
hools85: Brawa za to ze jak gosc ochlonie i zostanie udzielona mu fachowa pomoc min.psychologa to taki czlowiek z czasem dojdzie do wniosku ze nie warto bylo juz teraz odchodzic z tego swiata.
2016-04-26 06:25:04
tedan: jak zobaczy na psychiatryku sanitariuszy spiacych w fotelach na dyzurach , to zaraz mu przejdzie,pomysli<br />jak dobrze jest na swiecie
2016-04-26 12:11:48
alouette: Brawa dla sąsiada. Uratował mu życie. Kiedy jeden drugiemu pomaga i go wspiera, życie staje się dla wszystkich łatwiejsze i lepsze. Należy walczyć u siebie z odruchami - a co mnie to obchodzi. Nie wtrącać się, ale kiedy widzimy zło, choć porozmawiać. Dowiedzieć się przynajmniej, czy druga osoba nie potrzebuje pomocy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: