Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Upalne lato

Po zeszłotygodniowych ulewach nie ma już śladu. W końcu zawitało do nas lato i to przez duże L. Temperatura na Śląsku Cieszyńskim dochodzi nawet do 35 stopni Celsjusza.
 
W zeszłym tygodniu strasznie padało, a teraz mamy wspaniałą pogodę, można się przynajmniej poopalać – mówi osiemnastoletnia Justyna, mieszkanka Cieszyna.
 
Rzeczywiście pogoda sprzyja opalaniu, ale wysoka temperatura i słońce może być przyczyną wielu problemów. Tak wysoka temperatura może się okazać niebezpieczna m.in. dla ludzi z chorobami układu krążenia, np. z chorobą wieńcową czy niewydolnością serca i dla osób starszych, ponieważ jest obciążeniem dla słabego organizmu. Nadmierne opalanie może też prowadzić do poważnych poparzeń skóry.
 
Jak walczyć z upałem? Częste kąpiele i picie dużej ilości wody pomagają znieść tak wysoką temperaturę. Nie należy zapominać również o ochronie głowy przed słońcem i przeciwsłonecznych okularach.
 
Najlepiej to bym w ogóle nie ruszał się z wanny pełnej zimnej wody, ale żona wysłała mnie do sklepu – mówi z uśmiechem pan Stanisław, mieszkaniec Cieszyna.
 
Wychodząc na dwór należy odpowiednio zabezpieczyć się przed słońcem, ubrać się lekko i przewiewnie, a głowę najlepiej osłonić kapeluszem.
 
Są też tacy, którym temperatura powyżej 30 stopni w ogóle nie przeszkadza…
 
Wreszcie możemy się wybrać na basen, pogoda jest super, będziemy się cały dzień opalać – cieszą się Piotrek i Grześ z Cieszyna.
źródło: ox.pl
dodał: MD

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: