Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Razem pomagamy

Stulecie skautingu to powód do wielkiej radości. Wykorzystajmy tę okazję, żeby pomóc innym. Razem pomagamy – to hasło naszej akcji charytatywnej. Zebrane pieniądze przeznaczymy na zakup pompy infuzyjnej dla Oddziału Dziecięcego Szpitala Śląskiego. Bądź z nami 1 sierpnia na cieszyńskim rynku!
 

Pompa infuzyjna to urządzenie do kontrolowanego podawania leków w formie roztworów drogą dożylną – mówi pan Tomasz Dyrda, ordynator Oddziału Dziecięcego w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. I tłumaczy -  Mówiąc prościej – mamy rozpuszczony lek, który normalnie podajemy za pomocą strzykawki lub kroplówki. Pompa pozwala jednak na aplikację bardziej dokładną, kontrolowaną i bezpieczną. Pozwala określić bardzo prezycyjnie dokładny czas podawania leku i objętość. Obecnie na oddziale znajduje się tylko jedno takie urządzenie. Potrzeby są większe – dodaje Dyrda.


Pompa infuzyjna kosztuje ok. 5 tysięcy złotych. - Mam nadzieję, że uda się w czasie imprezy uzbierać całą kwotę – dodaje pan Dyrda.


  Przez cały dzień na cieszyńskim rynku będziemy zbierać pieniądze do skarbonek oznaczonych logo naszej akcji. Od 14.00 trwać będzie kiermasz ciast, gadżetów skautowych, przedmiotów wykonanych przez harcerzy z Hufca Ziemi Cieszyńskiej.Będzie wielka „złotówkowa“ licytacja, którą rozpoczynamy o godz. 16.00.

 

Więcej na:

www.cieszyn.zhp.pl/stulecie

źródło: Hufiec Ziemi Cieszyńskiej
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: