Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Universe zagra w Goleszowie

Mr. Lennon, Wołanie przez ciszę, Głupia żaba, Ty to masz, czego nie mam ja, Nie wiem czy to miłość, Tacy byliśmy jeszcze wczoraj? To kilka z wielu przebojów zespołu Universe, legendy muzyki lat 80-tych i 90-tych. Już w najbliższą niedzielę, 6 września na Zakończenie lata będzie można ich usłyszeć w Goleszowie.

Ich piosenki cechują się delikatnością i romantyzmem. Większość z nich jest o miłości, tęsknocie i zakochaniu. Któż z nas nie nucił choć raz: W taką ciszę wszystkie gwiazdy na niebie wyliczę, Ciebie wołam, ale cisza i pustka dookoła… czy „Bo ja bez ciebie zginę, bo ja bez ciebie nie wiem nawet jak żyć”.

Zespół Universe założony został w 1981 roku Mirosława Bregułę i Henryka Czicha w Katowicach. Nazwa zespołu została zapożyczona od kompozycji Lennona i McCartneya „Across the Universe”. Dzięki występowi na Festiwalu Opole w 1983 roku z utworem „Mr Lennon” – Universe trafiło na szczyty radiowych i telewizyjnych list przebojów.

Posłuchaj utworu „W taką ciszę”


Zespołu Universe będzie można posłuchać już w najbliższą niedzielę, 6 września br. o 17:00 w Goleszowie na placu przed Urzędem Gminy: - Zapraszamy w niedzielę do wspólnej zabawy. W Goleszowie lato pożegnamy wraz z zespołem Universe, który zabierze nas do lat 80-tych. Od 16.00 do 19.00.na dzieci czeka wiele atrakcji i niespodzianek – mówi Beata Dziadek z GOK w Goleszowie.

Wstęp wolny. Organizatorem koncertu jest Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie.


Portal OX.PL objął wydarzenie patronatem medialnym.


vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-09-02 19:00:01
jan_122: Szkoda tylko, że Mirek Breguła nie zaśpiewa już nigdy z nimi. )-:
2015-09-03 11:49:14
cd minerwa: O ktorej godz. zespol ma wystapic ? Chetnie ich poslucham.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: