Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Boisko do nauki jazdy czeka

Boisko zamknęło sezon wakacyjny i od nowego roku szkolnego czeka na uczniów, którzy chcą uczyć się jazdy zgodnej z przepisami.

Boisko do nauki jazdy dla dzieci na ul Frydeckiej w Czeskim Cieszynie już po raz trzeci było otwarte przez wakacje. – Mimo ekstremalnych temperatur w lipcu przyszło na boisko 177 zainteresowanych osób. W sierpniu przyszły 162 osoby, z czego 94 dzieci i 68 osób jako eskorta. W ciągu ostatnich dni wakacji (od piątku do niedzieli) przyszło 17 dzieci z 11 dorosłymi opiekunami. Rodzice mogli uczyć swoje dzieci jazdy na rowerze za darmo, nie musieli mieć nawet sprzętu – zainteresowani mogą pożyczyć na miejscu rowery, skutery czy rower z bocznymi kółkami – mówi Dorota Havlíková, rzeczniczka prasowa Czeskiego Cieszyna.

Podczas roku szkolnego boisko też nie będzie odpoczywać. – Już od połowy września rozpocznie się tu kolejna runda szkoleń dla dzieci ze szkół podstawowych, wśród których boisko jest bardzo popularne. Wiele dzieci ma tutaj jedyną w swoim rodzaju możliwość pojeżdżenia na rowerze, dlatego, że w dzisiejszych czasach przybywa przypadków, że rodzice częściej kupują dzieciom telefon czy tablet niż rower – komentuje Dorota Havlíková.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-09-03 08:25:13
Gunia: Czesi to umieją coś takiego zrobić. A w Cieszynie gdzie znajdę coś takiego???
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: