Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Umowy na kanalizację w Goleszowie podpisane

Wczoraj (20.3) wójt gminy Goleszów podpisała dwie umowy na wykonanie dokumentacji technicznej, dotyczącej budowy sieci kanalizacji sanitarnej w Bażanowicach i Kisielowie.

Pisaliśmy: Goleszów przystępuje do budowy kanalizacji. Inwestycja za 100 mln zł

- Podpisanie obu umów daje powody do satysfakcji. Podjęliśmy w ten sposób pierwszy krok, aby móc w przyszłości zbudować sieć kanalizacji dla kilku ulic na terenie Bażanowic oraz na ul. Głównej w Kisielowie - mówi wójt Sylwia Cieślar, cytowana przez oficjalny portal gminy.

Warto dodać, że w najbliższym czasie Urząd Gminy Goleszów przeprowadzi kontrolę wywozu nieczystości ciekłych z nieruchomości - magistrat jest do tego zobligowany ustawowo. Mieszkańcy będą musieli przedstawić umowę z firmą je wywożącą oraz rachunku za ostatnie półrocze. W wezwaniach, które otrzymają, będą wskazane terminy dostarczenia dokumentów. - Należy pamiętać, że ilość ścieków odebranych przez odpowiedni podmiot musi być adekwatna do liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość oraz do ilości zużywanej wody. W przypadku korzystania z wody pochodzącej ze studni pod uwagę będzie brana statystyczna norma zużycia wody i wytwarzania ścieków w przeliczeniu na jednego mieszkańca - informuje Ewa Branny z Urzędu Gminy Goleszów.

KR/UG Goleszów

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: