Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Goleszów przystępuje do budowy kanalizacji. Inwestycja za 100 mln zł

W poniedziałek wójt Sylwia Cieślar podpisze w imieniu gminy Goleszów umowę z firmą, która opracuje koncepcję budowy kanalizacji. Według szacunków z 2019 roku, koszt tej inwestycji wynosił około 100 mln zł.

- W 2019 roku gmina Goleszów przystąpiła do tworzenia aglomeracji, a rok później otrzymaliśmy ten status i mogliśmy aplikować o środki zewnętrzne. Owa aglomeracja obejmuje obszar Bażanowic z częścią Goleszowa - wynika to z wymagań dotyczących podłączenia mieszkańców do kanalizacji. Sieć kanalizacyjną będziemy łączyć z Cieszynem, mamy już zgodę Zakładu Gospodarki Komunalnej i zapewnienie, że są w stanie przyjąć nasze ścieki - wyjaśnia wójt.

W pierwszym etapie ma powstać kilometrowy odcinek sieci od granicy z Cieszynem. To jednak nie jedyne plany gminy. - Mamy też ogłoszony przetarg na drugą kanalizację - od Skoczowa do Kisielowa - mówi Cieślar. - Otrzymaliśmy też pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego, dzięki którym będziemy robić przyłącza od Puńcowa, aż po ulicę Akacjową. W pierwszej kolejności jednak trzeba to zaprojektować, a to może potrwać nawet rok - dodaje.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-06-05 11:48:14
Grzegorz Moliński: Gdzie można uzyskać informację na których ulicach w Goleszowie w pierwszej kolejności zostanie wykonana kanalizacja?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: