Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ukradł auto i uciekał

Policjanci z cieszyńskiej drogówki ścigali i zatrzymali w sobotę (28.06.2014) złodzieja samochodu. Auto skradziono we wtorek (24.06.2014) w Goleszowie.

Auto skradziono mieszkance Ustronia w zeszły wtorek (24.06.2014): - Właścicielka forda fiesty zaparkowała pod sklepem na ulicy Ustrońskiej w Goleszowie. Samochód był niezamknięty, a w schowku pozostawione były kluczyki i dokumenty. Pokrzywdzona kiedy zorientowała się, że samochód zniknął z ulicy, zgłosiła kradzież w ustrońskim komisariacie. Policjanci po przyjęciu zawiadomienia wszczęli poszukiwania pojazdu i przekazali informacje o kradzieży do wszystkich jednostek powiecie - informuje asp. Rafał Domagała z cieszyńskiej KPP.

W sobotę na skradzione auto natknęli się policjanci w Cieszynie. Zdecydowali się zatrzymać samochód, ale kierowca nie zważając na sygnały, nie zatrzymywał się: - Pomimo użycia przez policjantów sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych kierowca kradzionego auta zignorował ich i gwałtownie przyspieszył kierując się w stronę ronda. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali forda na ulicy Brodzińskiego. Kierowca został obezwładniony i zatrzymany. Pozostali pasażerowie nie mieli pojęcia, że ich kolega ukradł samochód. 19-letni mieszkaniec Ustronia trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że oprócz kradzieży dopuścił się kierowania pojazdem mając orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - relacjonuje oficer prasowy policji.

19-latek już usłyszał zarzuty zarzuty kradzieży i kierowania pojazdem pomimo zakazu. Za popełnione przestępstwa wkrótce odpowie przed sądem.

(red.)

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: