Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pod prąd, śmieci, barszcz

Kilka typowych i kilka mniej codziennych interwencji, które w ubiegłym tygodniu podjęli funkcjonariusze straży Miejskiej w Cieszynie.

Pierwsze zdarzenie, to pojazd, który jechał pod prąd. - 23.06.br operator monitoringu miejskiego na ul. Głębokiej zarejestrował samochód marki Fiat, który poruszał się w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy. Straż Miejska w Cieszynie prowadzi postępowanie zmierzające do ustalenia i ukarania sprawcy wykroczenia - informują cieszyńscy Strażnicy Miejscy.

Tego samego dnia funkcjonariusze SM skontrolowali ul. Pikiety, gdzie stwierdzili m.in. brak kubła na śmieci: - W dniu 23.06.2014r na ul. Pikiety patrol straży miejskiej przeprowadził kontrolę sanitarno - porządkową na jednej z posesji. W wyniku przeprowadzonej kontroli, na posesji strażnicy stwierdzili nieprawidłowości w odprowadzaniu nieczystości płynnych. Właściciel posesji nie posiadał podpisanej umowy z koncesjonowanym zakładem na wywóz nieczystości ciekłych. Dodatkowo podczas kontroli strażnicy stwierdzili brak pojemnika na odpady komunalne oraz brak aktualnego szczepienia psa. Odpowiedzialny, który nie wywiązał się z obowiązku przewidzianego dla właścicieli posesji, zgodnie z art.10.2a u.u.c.p.g. został ukarany -  relacjonują funkcjonariusze.

To był pracowity dzień dla strażników - również 23-ego interweniowali też na ul. Stawowej: - W dniu 23.06.2014r przy ul. Stawowej strażnicy stwierdzili zarośniętą działkę przez rośliny zielone o właściwościach toksycznych i alergizujących. Te szkodliwe właściwości ujawniają się w wysokich temperaturach i przy dużej wilgotności powietrza. U ludzi roślina powoduje zapalenie skóry i powstawanie pęcherzy. Osobie odpowiedzialnej strażnicy wydali polecenie natychmiastowego wykoszenia działki - piszą strażnicy na swojej stronie.

Na koniec roku szkolnego strażnicy gościli też  w kilku cieszyńskich szkołach. Nie by ukarać, ale by uczyć bezpieczeństwa: - W ostatnich dniach nauki szkolnej, Strażnicy Miejscy udali się z kolejną wizytą do uczniów cieszyńskich Szkół Podstawowych, tym razem  były to SP-3, SP-2(klasy 1-4) oraz SP-TE. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa uczniów klas od 1 do 6 podczas ich wypoczynku wakacyjnego w różnych miejscach i sytuacjach. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych przez st.spec. Arkadiusza Żerdika. Osoby, które prawidłowo odpowiadały na zadawane przez strażnika pytania, otrzymały pamiątkowe koszulki z logo akcji  "Baw się bezpiecznie". Uczniowie mieli też okazję obejrzeć prezentację multimedialną przygotowana przez SM Cieszyn pt. "Bezpieczne Wakacje". Kolejne spotkania z uczniami klas pierwszych cieszyńskich "podstawówek" na temat bezpieczeństwa już we wrześniu - czytamy na stronie SM Cieszyn.


(red.)

źródło: OX.PL/SM Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: