Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uhonorowano przyjaciół kultury

Szklana statuetka i dyplom Przyjaciela Kultury trafiły w Strumieniu w ręce ludzi zaangażowanych w działania Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.
Przez cały rok wy wspieracie nas. Dziś my za to wsparcie, często bardzo konkretne, chcielibyśmy wam podziękować – tak galę Przyjaciół Kultury rozpoczął Bogusław Żydek dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. To już tradycja, by w Strumieniu dziękować tym, którzy w kulturę nie boją się inwestować. Dyrektor MGOKu potrafi wszystkich zarazić swoją energią i przekonać, że naprawdę warto - mówi Olaf Sznapka, wiceprezes zarządu firmy Strumet, która jest największym pracodawcą w gminie.
Wyróżnienie trafiło również do Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.pl za wspieranie działań ośrodka przez promocję. Gala odbyła się w auli Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu w piątek (03.02). Była to okazja do przypomnienia tego, co w Strumieniu działo się w 2011 r. A było o czym mówić, bo zorganizowano sto imprez, wśród nich występy takich gwiazd jak Raz Dwa Trzy czy Czesław Śpiewa. Strumieński MGOK to również prężnie działające świetlice w każdym sołectwie. Młodzież w nich skupiona kręci filmy, przygotowuje spektakle teatralne, tańczy i gra na bębnach.
Niewielki fragment działań ośrodka można było zobaczyć na żywo podczas występów formacji tańca street’owego Revers z Pruchnej pod kierownictwem Sławka Orawca, grupy bębniarskiej Andrzeja Żydka oraz Klubu Sportowego Tańca Towarzyskiego ze Strumienia, której opiekunem jest Waldemar Dudek. Wieczór uświetnił również występ kwartetu smyczkowego Liberate Me, który zagrał popularne tanga.
Aktualnie MGOK przygotowuje się do miesiąca kobiet. Cykliczna impreza trwa przez cały miesiąc. Przewidziano szereg atrakcji ... nie tylko dla pań. Szczegóły na razie pozostają tajemnicą.
Wyróżnienia i statuetki „Przyjaciel Kultury” przyznane zostały następującym osobom:
Olaf Sznapka - Firma Strumet, Ewa i Jan Sobolowie - Firma Wesob, Ewa Nowak-Bazgier i Tadeusz Mikołajczyk, Dagmara i Mariusz Gruszkowie, Bartłomiej Witkowski, Bogusław Biliński - Firma Biliński, Łukasz Pachuła – Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Strumieniu, Firma GFG, Denar Intermarche.
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: