Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Udogodnienia dla przedsiębiorców w związku z epidemią koronawirusa

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom, którzy będą mogli złożyć wniosek o odroczenie terminu płatności składek o 3 miesiące, a także o zawieszenie lub wydłużenie spłaty należności w układach ratalnych.

Jak informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego - Zgodnie z nowym zarządzeniem ZUS, przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z uproszczonego wniosku o odroczenie terminu płatności składek o 3 miesiące, a także o zawieszenie lub wydłużenie spłaty należności w układach ratalnych. Zdajemy sobie sprawę, że dla niektórych firm jest to naprawę trudny okres, bardzo dużo firm dzwoni do naszych doradców do spraw ulg i umorzeń dowiadywać się o formy wsparcia, m.in. odroczenie płatności składek, czy rozłożenie długu na raty. Już 31 firm z Podbeskidzia złożyło wnioski o odroczenie terminy płatności.

We wniosku przedsiębiorca opisze w jaki sposób epidemia koronawirusa wpłynęła na sytuację finansową firmy i brak możliwości opłacenia w terminie należności. Taki wniosek będzie można złożyć poprzez Platformę Usług Elektronicznych, wysłać pocztą tradycyjną lub przekazać do specjalnych skrzynek w placówkach ZUS.
- Zgodnie z zaproponowanymi rozwiązaniami odroczenie terminu płatności w uproszczonym trybie będzie dotyczyło wyłącznie składek za okres od lutego do kwietnia 2020 r.  Co ważne może on objąć także składki, których termin płatności już upłynął oraz zawartych już układów ratalnych i odroczeń z terminami płatności od marca do maja 2020 r. – dodaje rzecznik.

Więcej informacji znajdziemy na stronie www.zus.pl w zakładce Firmy/Ulgi umorzenia, a wykaz numerów telefonów do doradców we wszystkich placówka znajduje się na stronie: https://www.zus.pl/firmy/ulgi/umorzenia/doradca-w-sprawie-ulg-i-umorzen.

red./mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: