Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Terytorialsi rozdają wodę i bułki

W związku z gigantycznymi korkami na granicach żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w Cieszynie pomagają kierowcom.

Wydłużające się korki, brak jedzenia, wody i toalet pogarsza trudną sytuację na granicach. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zobligował wojewodów z obszarów przygranicznych do zorganizowania pomocy. Osoby które oczekują na przekroczenie granicy mogą liczyć na prowiant i wodę.  W Cieszynie dzisiaj (18.03) ruszyła taka pomoc w Cieszynie Boguszowicach. Terytorialsi rozdali około 600 pakietów. 

Teren naszych działań na przejściu granicznym podzieliliśmy na trzy strefy. W pierwszej spoczywał na nas obowiązek noszenia masek, ponieważ mieliśmy bezpośredni  kontakt z kierowcami tirów. Kolejną jest strefa dekontaminacji. To specjalnie wydzielone miejsce służące do odkażania, tutaj podczas służby zdejmujemy odzież ochronną oraz dokonujemy dezynfekcji osobistej. Ostatnią jest  strefa socjalna, gdzie są rozbite namioty, w których odpoczywamy, czy spożywamy posiłki, tylko tutaj może wejść cywil, w kolejne strefy nie zostanie wpuszczony. Nie ma też potrzeby noszenia maseczek, ani kombinezonów ochronnych - tłumaczył ppor. Michał Korcz dowódca plutonu logistycznego 133. Batalionu Lekkiej Piechoty W Cieszynie.

W  związku z zagrożeniem koronawirusem  codziennie objeżdżam cieszyńskie przejścia graniczne, na bieżąco monitorując panującą aktualnie sytuację. Dzisiaj spotkała mnie sympatyczna niespodzianka, ponieważ na przejściu w Boguszowicach w strefie socjalnej miałem okazję spotkać się oraz porozmawiać z wyjątkowymi, młodymi ludźmi, z  cieszyńskiej jednostki WOT-u. Do kolejnych stref niestety już mnie nie wpuszczono, ponieważ nie jestem żołnierzem tej formacji. Serdecznie podziękowałem naszym żołnierzom za sprawne udzielanie pomocy potrzebującym kierowcom oczekującym w długiej kolejce na przekroczenie granicy. Nasi żołnierze wykonali ciężką oraz bardzo potrzebną pracę, na gorąco komentował Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-18 21:08:52
św. Patryk: w sam raz zajęcie dla tych specjalsów
2020-03-18 21:43:29
tom lem: ... jak widać Pan Starosta nabył odporność od Marszałka Senatu;-) oby nie zaraził pracowników starostwa, bo zamknięcie urzędu przed mieszkańcami będzie bezcelowe.
2020-03-19 09:09:05
wyśmienity cwaniaczek: czy ci "transformersi" to są te łamagi od maciarewicza ??? jeden ślepy drugi gruby i kura domowa , która się z chaupy wyrwała .....??????
2020-03-19 10:46:06
camel1: Dzisiaj jechałem przez Boguszowice na Czechy, kierowcy zostawili za sobą niezły śmietnik, butelki, pety, worki. Wszystko rozumiem że to był trudny czas ale taki bajzej. Wstyd
2020-03-19 16:52:22
M53: Szkoda, że terytorialsi nie dopilnowali, by kierowcy po sobie sprzątnęli. Powinni dodatkowo poinformować, gdzie dawać śmieci, albo przelecieć się z worem. czy to naiwne? Chyba nie, teraz będą sami sprzątali. A swoją drogą, to niezłe ziółka z tych kierowców- dostać pakiecik za friko a potem naśmiecić.
2020-03-19 17:14:47
JazCieszyna: Jako osoba biorąca udział w akcji (specjals, transformers, łamaga) - jak ktoś zdążył zauważyć i docenić, chciałbym podkreślić, że wszyscy którzy biorą udział w akcji, robią to z pełną świadomością zagrożenia (mają rodziny do których wracają po służbie i czytają hejt na swój temat) odpoczywają i wracają kontrolować kierowców i ruch pieszy - żeby kolejki, które się tworzą były płynnie rozładowywane. Jeśli chodzi o śmieci - jedzenie było wydawane kierowcom wyjeżdżającym na teren RP "do szoferki" - nie było nakazu zjedzenia i wypicia na miejscu (bo w jaki sposób, gdzie?), tak więc śmieci które, kierowcy wyrzucili na dalszej trasie są wynikiem czego? Służba którą pełnią żołnierze na przejściach granicznych, jest tylko jednym z elementów operacji przeciw covid19 - tą którą widać. Natomiast czymś, co podpowiada, że akcja była potrzebna, były podziękowania kierowców, tyle nam wystarczy.
2020-03-19 19:09:31
M53: JazzCieszyna- przepraszam. Nie jestem kierowcą, ale dziękuje. Człowiek musi oprzytomnieć, by dotarło, że sytuacja jest nadzwyczajna. Głupio mi
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: