Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Uczniowie SOIZ pojadą do Brukseli

Najpierw w Szkole Organizacji i Zarządzania w Cieszynie odbyły się spotkania, które dotyczyły funkcjonowania Unii Europejskiej, później przyszedł czas na ogłoszenie konkursu i ... wyłonienie zwycięzców, którzy wybiorą się w podróż do Brukseli.

Jak wygląda Parlament Europejski w Brukseli ? O tym będą mogli przekonać się zwycięscy konkursu zorganizowanego w Szkole Organizacji i Zarządzania w Cieszynie pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Jana Olbrychta.

Zaczęło się od spotkań, które dotyczyły funkcjonowania Unii Europejskiej. - Pierwsze spotkanie poświęcone było historii Unii Europejskiej. Drugie dotyczyło funkcjonowania Parlamentu Europejskiego, natomiast trzecie stało się okazją do posumowania zdobytej wiedzy – wyjaśnia Barbara Glet dyrektor Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie.

Warsztaty i konkurs związany z funkcjonowaniem Unii Europejskiej przeprowadziła lektorka Natalia Piekarek – opiekunka Samorządu Uczniowskiego.

Po spotkaniach przyszedł czas na konkurs. - Uczniowie SOIZ przystąpili do konkursu, który miał na celu wyłonienie dwóch laureatów „ekspertów do spraw Unii Europejskiej” w naszej szkole. Jego celem było propagowanie idei integracji europejskiej wśród młodzieży oraz przybliżenie dorobku Unii – dodaje dyrektor SOiZ – Uczniowie podczas konkursowych zmagań musieli między innymi odpowiedzieć na takie pytania, jak: „ile jest języków urzędowych w UE?”, „jakie jest motto UE?”, „ilu posłów zasiada obecnie w Parlamencie Europejskim?”...

A walczyć było o co, bo w końcu nie codziennie można zwiedzić Brukselę i Brugię oraz zjeść obiad w Parlamencie Europejskim. 

- Oficjalnie pani Sylwia Cieślar i pan Krzysztof Herok ogłosili zwycięzców i przekazali szczegółowy plan wycieczki studyjnej, która była główną nagrodą w konkursie „Unia Europejska”. Już 18 czerwca w podróż wyjadą zdobywczyni pierwszego miejsca - Gabrysia Stawarczyk oraz „dzielnie” walczący o wyjazd - Dawid Natkaniec. Gratulujemy zwycięzcom – dodaje Barbara Glet.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: