Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Uczennica z Ustronia laureatką wojewódzkiego konkursu fotograficznego

Emilia Piwowar z klasy 7 Szkoły Podstawowej nr 5 w Ustroniu zajęła III miejsce w wojewódzkim konkursie fotograficznym „Krajobraz i przyroda województwa śląskiego”.

- Lubi spacerować i fotografować. Wolny czas poświęciła na wykonanie zdjęć, które jak się okazało, były jednymi z najlepszych w konkursie - mówi o laureatce jej nauczycielka geografii Sonia Gawlas.

 Na zorganizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego konkurs wpłynęło 48 prac. Organizator konkursu chciał zachęcić uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych do samodzielnego wykonania fotografii ciekawych miejsc lub obiektów przyrodniczych (np. pomników przyrody ożywionej lub nieożywionej, drzew, roślin, zwierząt, skał lub kompleksów skalnych itp.) znajdujących się na terenie województwa śląskiego. Każdy z uczestników mógł przesłać 3 zdjęcia.

 Autorka nagrodzonego zdjęcia przyznaje, że najchętniej fotografuje przyrodę i ciekawe miejsca oraz swojego psa. Nic więc dziwnego, że jej ulubionym przedmiotem w szkole jest biologia. Lubi też jeździć na rowerze, co z pewnością sprzyja odkrywaniu tych ciekawych miejsc w najbliższej okolicy. Nagrodzoną fotografię zrobiła na ustrońskim starym cmentarzu. Uwieczniła na niej jeden z ostatnich nagrobków, który się tam zachował. Pozostałe dwa zdjęcia, które posłała na konkurs to pomnik żołnierzy Armii Czerwonej na ulicy Lipowskiej oraz Źródło Karola. Wszystkie zdjęcia zrobiła na terenie rodzinnego Ustronia.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-14 14:03:06
Antykler Forte: bardzo dobry, symboliczny obrazek w sam raz na dzisiejsze czasy - gratulacje
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: