Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ekologiczna inicjatywa w zakładzie karnym

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Cieszynie przekazali Nadleśnictwu Ustroń kilkadziesiąt budek lęgowych dla ptaków wykonanych przez osadzonych.

 - Codzienny pośpiech, postęp techniki, szybka urbanizacja coraz częściej przyczyniają się do zagłady środowiska naszej planety. Tylko szeroko rozpropagowane działania, mające na celu ochronę przyrody pozwolą na uratowanie tego, o czym człowiek w dzisiejszych czasach niestety zapomina. Mając na względzie fakt, że natura obecnie nie jest wstanie sama się obronić, funkcjonariusze Zakładu Karnego w Cieszynie ruszyli z inicjatywą propagującą kształtowanie u osadzonych proekologicznych zachowań – informuje por. Tomasz Głasek z ZK w Cieszynie.

Na terenie cieszyńskiej jednostki od września prowadzony jest program readaptacyjny: "Ekologia-kształtowanie społecznie pożądanych postaw". - Skazani w ramach zajęć, wykonują różnego rodzaju budki lęgowe dla ptaków oraz poszerzają swoją wiedzą dotyczącą ochrony środowiska naturalnego. Obserwując wielkie zaangażowanie skazanych, można żywić nadzieję, że założenia programu zostaną zrealizowane z nawiązką – dodaje kpt. Michał Szymaniak z ZK w Cieszynie.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-14 12:38:41
Anthony: mundurowi pod hasłem ekologia lansują się z budkami zrobionymi przez skazańców, żałosne widowisko, fałsz jak spod połamanego klawisza
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: