Uciekała przed Temidą 9 lat

Pochodząca z Zebrzydowic 48-letnia kobieta była poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania oraz pięcioma listami gończymi. Kobieta ukrywała się w kraju i za granicą, często zmieniała miejsce zamieszkania. Wymiaru sprawiedliwości udało się jej unikać niemal przez 9 lat, aż do wczoraj, kiedy wpadła w ręce mundurowych. Była kompletnie zaskoczona.

Mieszkanka Zebrzydowic poszukiwana była  za oszustwa finansowe, wyłudzenia kredytów i fałszowanie dokumentów. W 2005 roku został wydany za nią pierwszy list gończy. Była poszukiwana przez Prokuraturę Rejonową w Katowicach, Jastrzębiu-Zdroju oraz sądy w Gliwicach i Wodzisławiu.  Wystawiono za nią również  Europejski Nakaz Aresztowania. To nie wszystko, poszukiwana ma także do odsiedzenia kilkuletni wyrok pozbawienia wolności.

Zatrzymanie poszukiwanej przypominało scenę z filmu kryminalnego-  Policjanci uzyskali informację, że 48-latka może przebywać na terenie gminy Zebrzydowice. Mundurowi ustalili adres domu, w którym się ukrywała i zaplanowali zasadzkę. Wczoraj (06.10.2014 – przyp. red.) po południu stróże prawa przez długi czas obserwowali dom z ukrycia. Kiedy tylko kobieta wyszła z mieszkania, zebrzydowiccy policjanci przystąpili do działania. Z jednej strony na ulicę wyjechał patrol oznakowanym radiowozem. Kobieta szybko poszła w drugą stronę. Tam czekało na nią kilku policjantów w cywilu. 48-latka była całkowicie zaskoczona i nie miała żadnych szans na ucieczkę. – opisuje st. asp. Rafał Domagała

Kobieta trafiła do policyjnej celi a dziś przewieziono ją do aresztu śledczego.  O tym, na jak długo trafi za kratki zdecyduje sąd.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją