Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Tysiąc najlepszych prac

W Cieszyńskim Ośrodku Kultury ''Domu Narodowym'' odbył się finał XIX Międzynarodowego konkursu plastycznego ''Mieszkam w Beskidach''. Na tą chwilę czekali wszyscy uczestnicy.

W miniony piątek (27.04.2012) w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Domu Narodowym” odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XIX edycji Międzynarodowego konkursu plastycznego „Mieszkam w Beskidach”. 

Międzynarodowy konkurs dobiegł końca. Organizatorzy przybyli do COK, by wręczyć dyplomy i nagrody laureatom z Powiatu Cieszyńskiego i Czech. Wcześniej podsumowanie odbyło się w Świnnej, Żywcu, Bielsku -Białej. Tera przyszła pora na Cieszyn. 

Spośród kilku tysięcy nadesłanych prac (ok.7 tys.) jury konkursu wybrało tysiąc najlepszych. Przypomnijmy uczestnicy XIX edycji „Mieszkam w Beskidach” rywalizowali w konkursie plastycznym, którego tematyka związana była z szeroko pojętym terminem – Beskidy.  Biorąc udział w konkursie uczestnicy dysponowali przy wykonywaniu prac dowolnością, wybierając pomiędzy wieloma technikami, między innymi malarstwem na szkle, ceramiką, rzeźbą, haftem, poezją i prozą, a nawet grafiką komputerową,

W tym roku po raz pierwszy jury konkursu postanowiło przyznać nagrodę specjalną Grand Prix. Otrzymały ją łącznie cztery osoby. Jedną z nich jest Natalia Szarek z Cieszyna.

Konkursy takie, jak ten to kolejna okazja do zaprezentowania twórczości związanej z naszym regionem. To także zwrócenie uwagi uczestników na piękno krajobrazu beskidzkiego. Ilość nadesłanych na konkurs prac świadczy o tym, że temat ten jest wielu osobom bardzo bliski. 

 
Barbara Stelmach-Kubaszczyk 
źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: