Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sołtys roku- sołtys Ochab

Maciej Bieniek został Sołtysem Roku 2011r. Takich sołtysów w Polsce jest tylko dwunastu.

 

Maciej Bieniek jest sołtysem Ochab od 10 lat. Nie tylko zajmuje się standardowymi zadaniami sołtysa. To on wraz z Radą Sołecką jest pomysłodawcą powrotów do tradycji, czyli inscenizacji które przypominają tradycyjne cieszyńskie obyczaje. Tylko tu - w Ochabach można pojeździć papajami w czasie zawodów – Ochabskie Papaje. Sołectwo zostało również wyróżnione w konkursie Piękna Wieś Województwa Śląskiego. Ochaby mają też własną stronę internetową, a nawet papierową gazetę. Ponadto mają własny kalendarz imprez, które organizują mieszkańcy. Aktualnie Ochaby zapraszają na Ochabską Majówkę.

Ostatnim osiągnieciem wsi jest podpisanie współpracy między partnerami z Czech i Słowacji (czytaj więcej). Można by tak wyliczać i dodawać walkę z ekranami przy DK81 czy inne sprawy związane z sołtysowaniem... 

Być może nie dziwi więc fakt, że Maciej Bieniek został laureatem dziesiątej edycji konkursu „Sołtys Roku 2011”. Organizują go od 10 lat Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów i „Gazeta Sołecka”. Wśród 12. laureatów, każdy z innego województwa, znalazł się także Maciej Bieniek - sołtys Ochab. – Niezmiernie się cieszę, że znalazłem się w gronie laureatów Konkursu „Sołtys Roku 11”. Jest nas tylko 12. w skali całej Polski. To jest na pewno jakieś osiągnięcie – podkreśla sołtys Maciej Bieniek.

Nagroda podsumowała 10 letnią działalność sołtysa. Pracował na ten tytuł 10 lat. – Oczywiście nie sam, ale z wieloma osobami, w tym z Radą Sołecką Ochab oraz z władzami samorządowymi gminy Skoczów – zaznacza Maciej Bieniek. 

Dorota Kochman

źródło: ox.pl/mat.pras.
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: