Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ty też możesz pomóc! - zbiórka żywności Caritas

W dniach 7-8 grudnia 2018 r., w ramach akcji diecezjalnej Caritas „Tak. Pomagam!” na terenie diecezji bielsko-żywieckiej wolontariusze zbierać będą artykuły spożywcze oraz środki czystości dla najbardziej potrzebujących.

W akcji weźmie udział około 600 wolontariuszy. Artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz środki czystości dzięki ofiarności ludzi trafią przed Bożym Narodzeniem do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności. – W tej edycji zbiórki zgłoszono 39 podmiotów, które zapowiedziały zbieranie żywności. Są to Parafialne Zespoły Charytatywne, Szkolne Koła Caritas, Duszpasterstwo Osób Głuchoniemych oraz wolontariusze z poszczególnych parafii. – poinformował Dawid Jeziorek z diecezjalnej Caritas i  dodał - Akcja odbędzie się w około 50 sklepach na terenie całej diecezji. Celem zbiórki jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, takich jak: mąka, cukier, ryż, płatki, olej, słodycze.

Około tysiąca paczek świątecznych, które są przygotowywane z ofiarowanych rzeczy, trafią poprzez parafialne Zespoły Charytatywne, Szkolne Koła Caritas i wolontariat indywidualny do najbardziej potrzebujących. Paczki przeznaczone są również na potrzeby placówek charytatywnych w diecezji – informuje dyrektor bielsko-żywieckiej Caritas ks. Robert Kurpios.

red.

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: