Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tu wypada być. Mamy dwa bilety

Zjedzie się cała „śmietanka” powiatu cieszyńskiego. Ludzie kultury, samorządu, politycy i przedsiębiorcy. Wszyscy spotkają się w cieszyńskim Teatrze im. Adama Mickiewicza na Koncercie Majowym, organizowanym przez Macierz Ziemi Cieszyńskiej na rzecz zdolnej młodzieży cieszyńskiej. Macierz Ziemi Cieszyńskiej nie tylko pielęgnuje dorobek historyczny i kulturalny naszego regionu. Działalność Macierzy ziemi Cieszyńskiej, to również stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej z „cieszyńskiego”. Właśnie organizowany jest koncert z którego dochód przekazany zostanie na ten cel. Warto już dziś zakupić bilety do cieszyńskiego teatru również on-line tutaj lub popisać się wiedzą i zdobyć je na łamach Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

Po kolejnych przełożonych na dalszy plan z powodu pandemii Koncertach Noworocznych, zapraszamy na zupełnie nową odsłonę koncertu zorganizowanego przez Macierz Ziemi Cieszyńskiej. Koncert Majowy - mamy nadzieję, sprosta wysokim oczekiwaniom naszych gości. Wszyscy tęsknimy do możliwości swobodnego korzystania z dobrodziejstw kulturalnych. Jest to świetna okazja, aby dobrze spędzić czas na pięknym koncercie, którego wykonawcy zrzeszeni są pod marką Artis Symphony Orchestra pod dyrekcją Jean-Claude'a Hauptmanna, co świadczy o najwyższym poziomie wykonań– mówi dr Cezary Tomiczek, Przewodniczący Rady Funduszu Stypendialnego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.

Koncert odbędzie się 14 maja 2022r o godz. 18.00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Celem organizacji wydarzenia jest wsparcie zdolnej młodzieży Ziemi Cieszyńskiej, stypendystów Macierzy Ziemi Cieszyńskiej, którzy ciągle chcą rozwijać swoje możliwości. - Jesteśmy wdzięczni, że dzięki Państwa hojności, możemy przyczynić się do wysokiego poziomu wykształcenia młodzieży z naszego powiatu. Każda złotówka przeznaczona na ten cel – jest budowaniem dobrej przyszłości dla naszego regionu – dodaje dr Cezary Tomiczek.

Fundusz Stypendialny Śląska Cieszyńskiego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej co roku przyznaje stypendia najzdolniejszej młodzieży z naszego regionu. To kontynuacja działalności Macierzy Szkolnej dla Księstwa Cieszyńskiego powstałej w 1885 roku, która jako najważniejszy cel postawiła sobie zbudowanie polskiego szkolnictwa. Dzięki jej działalności na Śląsku Cieszyńskim powstały: dwa gimnazja, seminarium nauczycielskie oraz szereg polskich szkół ludowych, ochronek i internatów.

Wspólnie z Zarządem Głównym Macierzy Ziemi Cieszyńskiej przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na to wydarzenie dla naszych czytelników, którzy popiszą się wiedzą i najszybciej odpowiedzą na pytanie w komentarzu pod tekstem. Kto był inicjatorem założenia Macierzy Ziemi Cieszyńskiej ? (proszę podać przynajmniej 3 imiona i nazwiska). Aby dodać komentarz należy się zalogować.

 

KONKURS ROZWIĄZANY!

Użytkownik ameropa otrzymał wiadomość mailową w sprawie odbioru biletów.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-05-05 09:43:04
ameropa: Paweł Stalmach, ks. Ignacy Świeży, dr Jan Fiszer, Andrzej Kotula, dr Jan Michejda, dr Joachim Kleinberg, Andrzej Bardoń, ks. Jan Sikora, ks. Antoni Fuzoń, Franciszek Halfar z Poręby, Jan Sztwiertnia z Kisielowa oraz Alfred Brzeski.
2022-05-05 09:43:54
mateuss85: Paweł Stalmach, ks. Ignacy Świeży, dr Jan Fiszer, Andrzej Kotula
2022-05-05 10:52:17
bogat: Paweł Stalmach, ks. Ignacy Świeży, dr Jan Fiszer, Andrzej Kotula, dr Jan Michejda, dr Joachim Kleinberg, Andrzej Bardoń, ks. Jan Sikora, ks. Antoni Fuzoń, Franciszek Halfar z Poręby, Jan Sztwiertnia z Kisielowa oraz Alfred Brzeski
2022-05-05 11:07:28
Stefan Cieszyn: Paweł Stalmach, dr Jan Fiszer, Andrzej Kotula, Jan Sztwiertnia (może będzie wyjątek dla czwartego :))
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: