Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Lekcja przyrody i geografii na piątkę w SP 5

W miniony piątek przy pięknej słonecznej pogodzie, grupa pięćdziesięciu trzecio i czwartoklasistow ze szkoły podstawowej nr 5 w Cieszynie wybrała się na wycieczkę do Ustronia. Celem był jeden z dziewięciu szlaków spacerowych ukazujący piękno kurortu sanatoryjnego. Ale nie chodziło tylko o miłe spędzenie czasu na świeżym powietrzu i w pięknym otoczeniu, a o lekcję geografii, przyrody i wiedzy o regionie w terenie.

- Naszym celem były dwa źródła wód mineralnych "Żelaziste” i „Karola". Przeszliśmy około 10 km podziwiając również walory przyrodnicze w rejonie dzielnicy Zawodzia – relacjonuje Jan Machała, przewodnik z Koła PTTK „Cieszyn” przy Oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie, a zarazem Przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody przy tymże Oddziale PTTK.

Tak więc na zakończenie wycieczki nie mogło zabraknąć okazji do sprawdzenia zdobytej i utrwalonej podczas spaceru z przewodnikiem wiedzy. Przy "Karolu" Machała zorganizował konkurs wiedzy krajoznawczej i przyrodniczej. Zwyciężyła Agata Czakon przed Antoniną Żur oraz Weroniką Zdrojewską i Joanną Plintą.

Zarówno uczniowie, jak i opiekunki szkolne z Aleksandrą Juroszek na czele z wyprawy wrócili bardzo zadowoleni.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: