Trzyniec w finale!

Siódmy mecz za nami i ku uciesze kibiców zgromadzonych w Werk Arenie, z awansu do finału radują się hokeiści HC Ocelari Trinec. Podopieczni Vaclava Varadi w decydującym spotkaniu pokonali Skodę Plzen, 5:1.

Stalownikom świetnie wyszła pierwsza tercja i to ona ustawiła pozostałą część meczu. W 11. minucie wynik otworzył Vladimir Dravecky, który przechwycił krążek w tercji obronnej a następnie wyprowadził kontrę, którą zakończył golem. Warto dodać, że gospodarze grali wówczas w osłabieniu.

Nie minęły trzy minuty, a Trzyniec prowadził już o dwie bramki - na listę strzelców wpisał się Ethan Werek. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej tercji, po raz drugi na listę strzelców wpisał się Dravecky.

Goście dążyli do odrobienia strat, ale w bramce Stalowników rewelacyjnie spisywał się Simon Hrubec. Dopiero pod koniec środkowej odsłony Plzen zdobyło bramkę, a strzelcem okazał się Preisinger.

Jednak w ostatniej tercji trzynieccy hokeiści zdołali dwukrotnie skierować krążek do bramki rywali i zapewnili sobie udział w finale, w którym zmierzą się z Libercem. Pierwsze starcie już w ten czwartek, o godz. 17:00, a transmisja w CT Sport.