Trzecia porażka z rzędu!

Lekką zadyszkę złapali hokeiści HC Ocelari Trinec. Podopieczni Vaclava Varadi przegrali trzecie spotkanie z rzędu i zanotowali spadek w tabeli na 5. pozycję. W piątkowy wieczór, mistrzowie Czech nie wywieźli ani jednego punktu z Ołomuńca.

Trzynieccy hokeiści znowu potwierdzili, że początki spotkań nie przysparzają im trudności. Patrik Hrehorcak, w 7. minucie, otworzył wynik i Stalownicy prowadzili po pierwszej tercji.

Jednak gospodarze, w drugiej odsłonie, obrócili wynik na swoją korzyść. Kibice Trzyńca liczyli na to, że hokeiści spod Jaworowego zdołają odrobić stratę w ostatniej tercji, ale to gospodarze dyktowali tempo, oddając blisko dwa razy więcej strzałów na bramkę. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ołomuńca – 3:1 – a wynik ustalił Jan Knotek, który skierował krążek do pustej bramki.

Stalownicy zanotowali trzecią porażkę z rzędu i spadli na 5. pozycję w tabeli ligowej Tipsport Extraligi. Podopieczni Vaclava Varadi ostatnio przegrywają z niżej notowanymi zespołami, a w najbliższą niedzielę, w Werk Arenie, będą gościć Pardubice, które zamykają stawkę.