Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Trwa budowa nowej strażnicy

Kończą się już prace nad dachem na nowej strażnicy OSP w Łazach. Jesienią budynek ma być gotowy na tyle, aby skupić prace na jego wnętrzu. Pod koniec przyszłego roku, mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego obiektu.

Na początku roku pisaliśmy o starcie planowanej inwestycji w Jasienicy: Jasienica: będzie nowa strażnica 

Roboty budowlane idą zgodnie z harmonogramem. Budynek już niedługo będzie w tzw. stanie surowym otwartym. Według planu, budowla już niedługo zostanie tak przygotowana, żeby w okresie jesiennym i zimowym bez przeszkód móc prowadzić wewnątrz roboty instalacyjne i wykończeniowe.

- Zgodnie z projektem w dwukondygnacyjnym budynku nie będzie barier architektonicznych, a osoby z problemami w poruszaniu się, dotrą na piętro windą. Na parterze mieścić się będzie sama strażnica. Druhowie z OSP do dyspozycji będą mieli dwa miejsca garażowe oraz rozbudowane zaplecze, z miejscem zarówno na przygotowania do akcji, jak i prowadzenie działalności szkoleniowej. – informuje Gmina Jasienica.

Zaś najważniejsza na I piętrze będzie duża sala widowiskowa, poświęcona na spotkania dla okolicznej społeczności, na których będą omawiane ważne sprawy sołectwa. Rozbudowane zaplecze kuchenne i sanitarne pozwoli również na spotkania np. miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich oraz innych organizacji i stowarzyszeń.

Koszt budowy nowej strażnicy wynosi 6 042 802,90zł, a pokrywa go w całości budżet Gminy Jasienica.

 

MD

źródło: ox.pl
dodał: md

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-09-15 16:29:18
AntyklerForte+: jakieś strażnice budują a biskupi od lat bezskutecznie dopominają się o kościoły na każdym skrzyżowaniu
2022-09-15 16:49:47
koszor: Forte masz jakiś problem sam ze sobą. Zostaw te komentarze dla siebie, tym bardziej, że artykuł jest o budowie strażnicy. No chyba, że jesteś po kilku piwach i na siłę szukasz zaczepki.
2022-09-15 17:54:11
AntyklerForte+: koszor masz jakiś problem z kościołem. Pisz już lepiej o końcu świata i Bestii, tym bardziej, że artykuł jest - nomem omen - o budowie Strażnicy. No chyba, ze jesteś po kilku nowennach pompejańskich i masz mózg już kompletnie zamulony.
2022-09-15 19:21:26
miriam11: Anty osik ci sie zaś oczywiście popieprziło. Strażnica to od Jechowych a to nima kościół ciulu
2022-09-15 20:29:03
AntyklerForte+: akurat tobie i koszorowi się pieprzy i to zdrowo, bucu - i weź się matole za ortografię zanim zaczniesz klikać
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: